Перейти до основного вмісту

Затвердження проекту: як уникнути помилок під час підготовки заявок на погодження проектної документації

Затвердження проекту: як уникнути помилок під час підготовки заявок на погодження проектної документації

Затвердження проекту: як уникнути помилок під час підготовки заявок на погодження проектної документації

Проблема

Існують два основні типи помилок у документах, які учасники програми “Енергодім” надсилають на розгляд Фонду енергоефективності після реалізації другого етапу - розробка та затвердження проектної документації.

Перша - значна кількість технічних неточностей у проектній документації. Друга - неповний пакет документів, які ОСББ подають на розгляд до Фонду. 

Обидві призводять до затримок у розгляді проектів, а відповідно - до відтермінування монтажно-будівельних робіт на об'єктах модернізації.  

У цій статті ми розглянемо зазначені типи помилок та запропонуємо, як уникнути їх повторення.

Помилки в проектно-кошторисній документації (ПКД)

Під час роботи над виготовленням проектної документації важливо дотримуватися технічних вимог, які містяться в програмі “Енергодім”. Щоб спростити дотримання цих вимог, рекомендуємо використовувати чек-лист для самоперевірки проектувальника.

Цей інструмент спеціально розроблений фахівцями технічного офісу Фонду, щоб допомогти спеціалістам, які працюють з ОСББ за програмою “Енергодім”, прискорити затвердження проектної документації.

Чек-лист дозволяє перевірити, чи враховані у вашій документації всі технічні вимоги Фонду до енергоефективних заходів.

Як користуватися чек-листом?

- у переліку заходів оберіть ті, які будуть реалізовані у вашому проекті;

- внизу з'являться таблички з технічними вимогами Фонду до цих заходів із підказками і поясненнями;

- перевірте виконання зазначених вимог та вкажіть сторінки проекту, на яких ці технічні рішення зазначені;

- наведіть короткий опис заходу внизу кожної таблички;

- додайте чек-лист (у форматі ексель) в комплекті з проектною документацією до заявки на затвердження проекту.

Нагадаємо, що приклади детальних проектних рішень, збірку положень будівельних норм щодо заходів з енергоефективності, креслення конструктивних вузлів та приклади розрахунків ви можете знайти в Альбомі технічних рішень.

Неповний пакет документів від ОСББ

Під час підготовки пакету документів до заявки на затвердження ПКД, зверніть особливу увагу на повний комплект всіх необхідних матеріалів, які надсилаються на розгляд до Фонду. 

Важливо дотримуватися переліку документів, наведеного в Додатку 7 до Порядку дій учасників Програми. 

Зверніть увагу на такі особливості: 

- лист-підтвердження відповідності електронної версії проектної документації її оригіналу, який пройшов експертизу, складається в довільній формі, але від імені повноважного представника ОСББ, а не проектної організації;

- разом із заявкою подається завірена копія зведеного кошторису проектної документації - саме розробленого проекту будівництва, а не вартості проектних робіт;

- копія експертного звіту щодо розгляду проектної документації (класу наслідків СС2 і СС3) повинна містити також Додаток до експертного звіту;

- кошторисну документацію, яка пройшла експертизу (зокрема, відповідає вартості проекту, затвердженого експертизою) з витратами замовника і підрядника, слід подавати ВИКЛЮЧНО в форматі АВК (*.ims; *.bsdu);

- у разі змін переліку заходів на етапі проектування та перевищення вартості проекту (порівняно із затвердженим Протоколом загальних зборів співвласників на етапі подачі заявки на участь, у складі заявки на затвердження проекту необхідно подавати витяг з протоколу загальних зборів співвласників із затвердженням внесених змін;

- форма коригування Опису Проекту подається в складі заявки на затвердження проекту завжди, оскільки визначення кошторисної вартості проекту під час проектування призводить до необхідності зміни фінансового плану реалізації проекту. Виключенням є випадки, коли ОСББ хоче змінити пакет заходів (з А на Б або навпаки), тоді подається повний Опису Проекту;

- у разі, якщо після подачі заявки на участь ОСББ впроваджує якісь обов’язкові заходи за допомогою третіх осіб (співфінансування по іншим програмам тощо), не слід обирати ці заходи в Формі коригування Опису проекту. Ці заходи не мають бути обраними до впровадження в Формі коригування Опису Проекту. Крім того, в складі заявки на затвердження ПКД необхідно подати повідомлення про впровадження заходів з енергоефективності третіми особами за формою, що наведена у Додатку 23 до Порядку дій учасників Програми.

Нагадуємо, що ви завжди можете проконсультуватись щодо питань, пов'язаних з особливостями подання заявок, у представника IFC у вашому регіоні - їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf, або звернутися до фахівців відділу супроводу проектів Фонду енергоефективності на support@eefund.org.ua чи за телефоном (044) 344-28-36.

 

(0) Коментарі(в)