Перейти до основного вмісту

Чернівецька міська рада затвердила Програму підтримки ОСББ, що впроваджують заходи з енергоефективності

11 червня 2020  Чернівецька міська рада затвердила Програму часткового відшкодування витрат за залученими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків Чернівців  на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма має назву «Тепла Оселя» та розрахована  на 2020-2023 роки.

Програма передбачає відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності. Відшкодування відсотків з міського бюджету за Програмою «Тепла оселя» здійснюється у повному обсязі впродовж перших 12 місяців кредитування.

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців коментує: «Вважаю, що ця програма стане дієвим механізмом фінансової підтримки ініціатив ОСББ щодо впровадження енергозберігаючих заходів, буде цікавою і корисною для мешканців, сприятиме підвищенню рівня їх самоорганізації. Сподіваємося, що вже перші успішно реалізовані проекти комплексної енергомодернізації багатоповерхових будинків у Чернівцях значно активізують роботу ОСББ в цьому напрямку і обсяг міської програми, який зараз становить 5,5 мільйона гривень, буде значно збільшено.»

Ознайомитися з місцевою Програмою підтримки та порядком відшкодування, а також завантажити можна на сайті міської ради Чернівців в розділі Програми міста, серед програм Департаменту житлово-комунального господарства, який є розробником та відповідальним підрозділом міської ради по її впровадженню.

«Ми переконані, що постійна комунікація та спільна робота міст і Фонду сприяє досягти кращих результатів. Зокрема, ми допомагаємо містам затверджувати нові актуальні Програми підтримки ОСББ та разом фінансово відшкодовуємо співвласникам будинків витрати на роботи з модернізації багатоповерхівок» – додає Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності. Очільниця Фонду також зауважила, що співробітництво з Чернівцями розпочалося ще в 2019 році, коли представники Фонду та міжнародні партнери проводили неодноразові публічні презентації Програми «Енергодім» та спілкувалися з представниками місцевої влади і активістами спільноти співвласників будинків.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Нагадаємо, що у червні цього року Житомирська міська рада затвердила нову Програму підтримки ОСББ