Перейти до основного вмісту

Програму "ВідновиДІМ" презентували для ОСББ Київської області

Програму "ВідновиДІМ" презентували для ОСББ Київської області

Програму "ВідновиДІМ" презентували для ОСББ Київської області

Голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Бучі та Ірпеня взяли участь у форумі, присвяченому відновленню багатоквартирних будинків за допомогою Програми «ВідновиДІМ». Організував захід Департамент житлово-комунального господарства та енергоефективності КОДА за підтримки Фонду енергоефективності.

Пілотний етап Програми, який стартував зокрема на території Київської області, вже активно діє. Взяти у ньому участь можуть пошкоджені внаслідок війни будинки, у яких створені ОСББ. На захід у Бучі завітали представники 30 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків — і ті, які вже подали заявки на участь у Програмі, і ті, які тільки планують зробити це. Знайомили учасників з можливістю отримати компенсацію на відбудову житла представники Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності КОДА, ГО «Рада ОСББ Київської області» та Фонду енергоефективності.

Про технічні та юридичні аспекти участі у Програмі, а також заходи, які підлягають компенсації, розповів Дмитро Сирих, виконуючий обов’язки технічного директора Фонду. «Відновленню підлягають будинки, які не зазнали конструктивних пошкоджень, — заявив він. — Серед заходів, що компенсуються, — заміна або ремонт пошкоджених блоків віконних і балконних дверей, зовнішніх і внутрішніх тамбурних дверей, фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж».

Тарас Оборонов, начальник відділу підтримки клієнтів та супроводу проєктів Фонду, ознайомив учасників з типовими помилками, яких допускаються ОСББ у заявках, та шляхами їх уникнення. «Подачі заявки до Фонду передують кілька кроків, — прокоментував він. — Зокрема, проведення обстеження пошкодженого будинку та отримання звіту, складання проєктувальником на замовлення ОСББ дефектного акту чи проєктного рішення з кошторисами, на основі яких розраховується договірна ціна та укладається договір із підрядником».

Фонд енергоефективності вже отримав 34 заявки з трьох областей на участь у Програмі «ВідновиДІМ». Сума грантів за цими заявками — понад 74 мільйони гривень. Нагадаємо, що грант надається двома траншами і 100% відшкодовує вартість робіт і матеріалів.

(0) Коментарі(в)