Перейти до основного вмісту

Програма «Енергодім»: що нового?

Програма «Енергодім»: що нового?

Програма «Енергодім»: що нового?

9 лютого Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

 Що змінилося?

Фонд енергоефективності проаналізував досвід реалізації проєктів з енергоефективності в умовах воєнного стану. Результатом цього стало внесення змін до Програми «Енергодім» і додатків до неї. Вони покликані зменшити ризики для всіх учасників процесу та оптимізувати модернізацію будинків. Більшість змін вступили у дію 10 лютого 2023 року.

 Призупиняється прийом заявок і виплата грантів на територіях активних бойових дій

Фонд призупиняє прийом Заявок і доопрацьованих документів до поданих раніше Заявок, а також схвалення Заявок ОСББ, які розташовані на територіях активних бойових дій. Передбачено, що і виплата грантів ОСББ, розташованим на територіях активних бойових дій, призупиняється. Розгляд та схвалення Заявок таких ОСББ, а також виплата їм грантів буде можлива після зміни статусу території.

Ці зміни, зокрема, були зумовлені скасуванням наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (№ 75 від 25.04.2022), який визначав Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та прийняттям цим Міністерством нового наказу «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (№ 309 від 22.12.2022).

Нагадаємо, що раніше було призупинено прийом Заявок і доопрацьованих документів до поданих раніше Заявок, а також схвалення Заявок тих ОСББ, які розташовані на тимчасово окупованих територіях і в населених пунктах, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також населених пунктах, що розташовані на лінії розмежування, перелік яких встановлюється у передбаченому чинним законодавством України порядку.

Право повторно подавати Заявку на верифікацію не прив’язане до закінчення воєнного стану

Право повторно подати Заявку на верифікацію разом з актом(ами) приймання виконаних будівельних робіт, складеним(и) за формою № КБ-2в, що пройшов(ли) перевірку на відповідність кошторисним нормам у частині ціноутворення в будівництві (здійснену експертною організацією державної форми власності або судовим експертом, якому присвоєно кваліфікацію за видом експертної спеціальності «10.6 Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів»), якщо бенефіціар під час подання Заявки № 4 скористався тимчасовим правом не проходити таку перевірку, не залежить від закінчення воєнного стану.

Проходження експертизи у державній організації

З 1 березня відновлюється дія положення, згідно з яким проєктна документація має пройти експертизу в експертній організації державної форми власності. Зміна не стосується ОСББ, Заявки № 2 та № 3 яких подані до Фонду до 28 лютого (включно). Це необхідно для зниження ризиків зловживань підрядників.

Повідомлення про прийом або відхилення Заявки в електронному форматі

Дозволяється надсилання повідомлення про схвалення або відхилення Заявки на адресу електронної пошти заявника або бенефіціара, уповноваженої особи, що вказані у Заявці, та на адресу банка-партнера. Якщо згідно з умовами Програми перебіг певних строків визначався з моменту отримання повідомлення, то у разі відправлення його в електронній формі, цей строк обчислюється з моменту відправлення повідомлення.


Повідомлення про введення в дію зазначених змін опубліковане на сайті Фонду.

Share:

(0) Коментарі(в)