Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності та Кредобанк оголосили про початок фінансового партнерства в рамках Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та Кредобанк оголосили про початок фінансового партнерства в рамках Програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності та Кредобанк оголосили про початок фінансового партнерства в рамках Програми «Енергодім»

Кредобанк став другим банком-партнером Фонду енергоефективності у реалізації масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців.

24 червня відповідну угоду підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка ДУ «Фонд енергоефективності» та Єжи Яцек Шугаєв, голова правління АТ «Кредобанк». Церемонія відбулася в онлайн-форматі за участі міжнародних партнерів Фонду енергоефективності.

«Створювати партнерські відносини державних установ та відповідальних банківських структур є хорошою практикою. Вже друга угода з банком-партнером підписана, тепер учасники Програми «Енергодім» Фонду енергоефективності зможуть обирати з яким банком співпрацювати та де отримувати гранти чи подавати заявки»заявляє Василь Лозинський, заступник Міністра Міністерства розвитку громад та територій.

Банк-партнер Фонду енергоефективності виконує функцію «єдиного вікна» для спілкування з бенефіціарами, що беруть участь в програмі підтримки енергоефективності багатоквартирних будинків «Енергодім».

«Енергоефективність є одним з найважливіших напрямів співпраці між Європейським Союзом та Україною. Ми направили понад 100 мільйонів євро на гранти та технічну допомогу Фонду через Програму підтримки енергоефективності в Україні (EE4U). Це одна з найбільших існуючих програм у країні та одна з найбільших програм ЄС у галузі енергоефективності у всьому світі», зауважує Штефан Шленінг, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні. 

За словами пана Шленінга, енергоефективність і, зокрема, Фонд відіграватимуть важливу роль у стабілізації економіки України після нинішньої кризи, оскільки Фонд створює нові робочі місця та розвиває новий ринок в Україні. 

«Кредобанк є банком з іноземним капіталом, материнський банк якого вже має досвід впровадження подібної програми співпраці у Польщі, і ця ініціатива мала позитивні результати для всіх зацікавлених сторін. А ще – цей банк одним із перших комерційних банків, почав працювати з ОСББ, адже  вбачає значний потенціал у цьому сегменті ринку. Тому, зараз Фонд енергоефективності впевнено залучає до співпраці саме Кредобанк. Ми переконані, що розвиток партнерських відносин між установами сприятиме якісній реалізації Програми «Енергодім» коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

В Україні близько 200 тисяч багатоповерхових будинків, більше 33 тисяч будинків мають ОСББ та є потенційними бенефіціарами Фонду енергоефективності, який є ключовим інструментом масштабної енергомодернізації житлового сектору.

«Кредобанк має за честь стати партнером Фонду енергоефективності першим з недержавних українських банків. Ми бачимо великі можливості у роботі з об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та з 2016 року пропонуємо їм власні кредитні програми та особливі умови обслуговування, а стратегічний акціонер банку PKO Bank Polski пропонує спеціалізовані продукти для будинкових спільнот у Польщі з 2004 року. Співпраця з Фондом енергоефективності дасть нам змогу розширити пропозицію для ОСББ та зробити цей напрямок важливою частиною діяльності банку», говорить Єжи Яцек Шугаєв, голова правління АТ «Кредобанк». 

Партнерську угоду підписали Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та КредоБанк. IFC консультуватиме банк щодо фінансових продуктів, що пропонуватимуться учасникам програми «Енергодім» для часткової компенсації їхніх витрат на період між фактичним виконанням робіт з енергомодернізації будинків та отриманням відповідного гранту від Фонду.  

За словами Джейсона Пеллмара, Регіонального менеджера IFC, партнерство з Кредобанком є ключовим фактором для того, аби Програма Фонду енергоефективності стала привабливішою для українців та більш орієнтованою на ринок.  

Фонд енергоефективності обирає банки для партнерства, оцінюючи рівень прозорості діяльності установи та показники економічної ефективності. Важливим фактором вибору банку для співпраці є відповідальність ведення комунікації та свобода вибору кінцевим бенефіціаром банку-партнера. 

Роберт Кюнне, програмний директор, GIZ: «Уряд Німеччини надає фінансову і технічну допомогу Фонду енергоефективності та вітає підписання угоди з першим приватним банком з іноземним капіталом. Це свідчення того, що прозорі принципи роботи і корпоративне управління, які ми поклали в основу роботи Фонду, діють і є запорукою співпраці з міжнародними банками».

Варто наголосити, що комплексний підхід до підвищення енергоефективності у житловому секторі допоможе Україні отримати переваги від більш раціонального споживання енергії і, тим самим, підтримає зусилля уряду у пом’якшенні наслідків зміни клімату.



 

Довідково:

АТ «Кредобанк», заснований у Львові у 1990 році, віднесений Національним банком України до системно важливих банків та входить до фінансової групи PKO Bank Polski – найбільшої фінансової інституції Польщі та однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи. 

Домінуючий підрозділ групи – найбільший банк Польщі PKO Bank Polski зі 100-літньою історією, найстійкіший з 48 банків Європи за результатами стрес-тестів Європейської адміністрації банківського нагляду (листопад 2018 р.). 

Кредобанк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу України. Банк активно кредитує роздрібних клієнтів та малий і середній бізнес, пропонуючи низку спеціальних програм із мінімальними відсотками.

Програма підтримки енергоефективності для України (EE4U) сприяє підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У зв’язку з цим, Європейський Союз підтримує діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України. Протягом двох фаз цієї програми, ЄС надає загалом 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно використовуються Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН).

 

Share:

(0) Коментарі(в)