Перейти до основного вмісту

Львівська ОВА співпрацюватиме з ГЛОБУС БАНКом для надання підтримки учасникам Програми «Енергодім»

Львівська ОВА співпрацюватиме з ГЛОБУС БАНКом для надання підтримки учасникам Програми «Енергодім»

Львівська ОВА співпрацюватиме з ГЛОБУС БАНКом для надання підтримки учасникам Програми «Енергодім»

Львівщина — друга за кількістю заявок на участь у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності серед регіонів України. Нещодавно Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА підписав угоду про співпрацю з ГЛОБУС БАНКом — новим партнером Фонду. Об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, які беруть участь у Програмі «Енергодім», з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3–10%. На ці потреби в обласному бюджеті на 2023 рік заклали 1,5 млн грн.

«Наразі від ОСББ Львівщини ми отримали 71 заявку на участь у Програмі “Енергодім”, а це 5898 домогосподарств, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Розмір гранту за цими заявками — 415,8 млн грн. Вже реалізовані 32 проєкти, за якими Фонд компенсував 172 млн грн. Такого результату вдалося досягти завдяки синергії зусиль ОСББ, місцевої влади та Фонду енергоефективності. Дякую обласній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування Львівщини, які надають всебічну підтримку ОСББ для впровадження енергоощадних заходів. Фінансова допомога у цьому процесі надзвичайно важлива, особливо у складний воєнний час. Ефективна співпраця з банківським сектором — запорука успіху. Про це свідчить наш чотирирічний досвід термомодернізації житлового фонду. Адже саме до банківських установ ОСББ часто звертаються, щоб отримати кредит для внесення власного внеску у межах Програми “Енергодім”. Для інших регіонів це приклад підтримки ОСББ, які, попри все, прагнуть покращувати умови життя у своїх будинках».

ГЛОБУС БАНК став першим банком, який відновив кредитування ОСББ за Програмою «Енергодім» після початку повномасштабної війни — для цього розробив спеціальну пропозицію. Учасники Програми вже сьогодні можуть отримати кредит у банку без початкового внеску під 16% річних терміном на п’ять років. Нагадаємо, що за умовами Програми, 40% вартості проєкту — обов’язковий внесок співвласників будинку.

«Впровадження заходів, які сприяють підвищенню енергоефективності в житловому фонді, дозволить створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії та в кінцевому результаті зменшити розмір оплати за опалення і гаряче водопостачання, — коментує Богдан Кейван, директор Департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА. — Запрошуємо ОСББ брати участь у Програмі “Енергодім” Фонду енергоефективності та енергомодернізовувати будівлі».

В межах Програми «Енергодім» ОСББ отримують грант від Фонду на впровадження енергоефективних заходів: 40% для пакету «Легкий», 50% — для пакету «Комплексний». З липня Фонд відновив прийом нових заявок від ОСББ, який призупиняв після початку повномасштабного вторгнення. Сьогодні ОСББ можуть взяти участь у Програмі за спрощеним пакетом «Легкий» та отримати 40% компенсації за встановлення або модернізацію індивідуального теплового пункту, а також встановлення вузла комерційного обліку тепла. Фонд зменшив кількість заходів, які необхідно реалізувати, щоби якомога більше ОСББ змогли підготуватися до опалювального сезону. Саме встановлення ІТП забезпечує високі результати економії тепла, дає змогу мешканцям будинку самостійно регулювати температурний режим. Крім того, такий захід окупається за один або два сезони, економлячи кошти на оплаті комунальних послуг.


Дізнатися більше про Програму «Енергодім» можна на сайті.

Share:

(0) Коментарі(в)