Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 10 громадами Тернопільщини

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 10 громадами Тернопільщини

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 10 громадами Тернопільщини

Десять міських рад та територіальних громад Тернопільської області - Бережани, Борщів, Великі Гаї, Гусятин, Заліщики, Велика Березовиця, Кременець, Копиченці, Шумськ та Зборів розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.

Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, що були підписані в онлайн-форматі 19 березня між керівництвом Фонду енергоефективності та головами вищезазначених громад. 

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності презентувала учасникам можливості та переваги програми “Енергодім” для ОСББ, а також детально розповіла про перші успішні енергоефективні проекти Програми.

Якщо кожна з ваших громад готова підтримати ОСББ та надати їм додаткове фінансування з бюджету - це стимулюватиме громадян модернізовувати та утеплювати свої багатоповерхівки”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Також вона підкреслила, що співпраця між Фондом та громадами включає інформаційно-роз'яснювальну кампанію, щоб популяризувати програму “Енергодім” серед українців.

Розвиваючи енергоефективність, ми також розвиваємо локальний бізнес, тому що є економічний рух на території країни, також сплачуються податки до бюджетів усіх рівнів, тому від цього є економічний ефект для кожної громади”, - додала очільниця Фонду.

У свою чергу, керівники громад також висловили сподівання на поглиблення співпраці з Фондом у напрямку підвищення енергоефективності та збільшення кількості енергоощадних будинків у регіоні.

“Сподіваємося на плідну співпрацю та позитивні успіхи для всієї громади. З Кременецької громади вже є одна заявка до Фонду на участь у програмі”, -  зазначив Андрій Смаглюк, голова Кременецької міської ради.

“Ми також сподіваємося на плідну співпрацю і що це буде не лише папір, а й документ, що дозволить нам розвинути сферу енергоефективності у житловому фонді”, - додав Вадим Боярський, голова Шумської громади.

Станом на 1 січня 2020 року у Тернопільській області зареєстровано 3551 багатоквартирний будинок, з них 1243 ОСББ або 35% від загальної кількості багатоповерхівок.

Зокрема, у Бережанах 147 ОСББ, у Борщеві 40 ОСББ, у Гусятині - 26, у Заліщиках - 49, у Шумську - 2, у Копичинцях - 9, у Зборові - 9, у Кременці - 35, у Великій Березовиці - 16.

Станом на 12 березня на участь у Програмі Фонду подано 12 заявок від ОСББ Тернопільської області.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, раніше Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з трьома громадами з Волині.

Станом на 3 березня 53 громади затвердили енергоефективні програми підтримки ОСББ.


 

(0) Коментарі(в)