Перейти до основного вмісту

100 будинків будуть модернізовані до кінця року за програмою “Енергодім”

100 будинків будуть модернізовані до кінця року за програмою “Енергодім”

100 будинків будуть модернізовані до кінця року за програмою “Енергодім”

До кінця поточного року Фонд енергоефективності очікує завершення впровадження заходів з енергоефективності за програмою “Енергодім” у 100 будинках з різних регіонів України.

Про це повідомив Дмитро Сирих, виконуючий обов'язки технічного директора Фонду енергоефективності під час онлайн-брифінгу "Відновлювані джерела енергії та енергоефективність як частина зеленого переходу, підсумки 2021 року", який відбувся 24 грудня в онлайн-форматі.

Брифінг організований Європейсько-українським енергетичним агентством (EUEA). 

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, члени Ради та координатори проектів з енергоефективності EUEA, EuroCape Ukraine I, експерти з фінансування та політики енергоефективності Проекту UNIDO/GEF UKR IEE та інші.

“Ми очікуємо на кінець року завершення близько 100 об'єктів, у яких завершені будівельні роботи, але потрібен час для підготовки документів для подання заявки до Фонду на верифікацію виконаних заходів, по яким ОСББ вже готують документи”, - повідомив Дмитро Сирих.

За його словами, загалом Фонд отримав 855 заявок від ОСББ на участь у програмі “Енергодім” на загальну суму понад 7 млрд грн, з яких Фонд відшкодує 4,4 млрд грн. Приблизно 83% заявок – це комплексні проекти з енергомодернізації будинків. 

“Попит на пакет А “Легкий”, який стосується лише модернізації системи опалення, складає близько 18%, тож, здебільшого всі мешканці-учасники програми “Енергодім” націлені на комплексні заходи, які означають повну термореновацію житла”, - зазначив Дмитро Сирих.

Він також повідомив. що у 2022 році Фонд планує сфокусуватися на поліпшенні якості послуг для учасників програми “Енергодім”. Серед ключових пріоритетів діяльності Фонду на наступний рік – вдосконалення існуючих та впровадження продуктів, скорочення термінів розгляду заявок, а також створення ефективної системи підтримки ОСББ.

Також учасники обговорили ініціативу Президента щодо нової Державної програми енергоефективності багатоквартирних будинків та супутні інструменти для розвитку відновлюваної енергетики (FIP, GO, CPPА, Energy Storages, Green H2).

Присутня на онлайн-заході Олександра Гуменюк, директорка Європейсько-українського енергетичного агентства повідомила, що станом на 1 листопада поточного року частка відновлюваних джерел енергії в енергетичній системі країни складає 28%.  Біля 10% відновлюваних джерел енергії належать домогосподарствам, які встановили сонячні станції на дахах, 30% – малому та середньому бізнесу, 30% – великим власникам та ще 30% – міжнародним компаніям.

Нагадаємо, масштабування роботи Фонду енергоефективності – стратегічна ціль на 2022 рік.

Довідково. Європейсько-українське енергетичне агентство – незалежна неприбуткова бізнес-асоціація, що об'єднує найбільших іноземних інвесторів, які вже інвестували понад 3,5 млрд євро в сектор відновлюваної енергетики в Україні. 


 

(0) Коментарі(в)