Перейти до основного вмісту

Як прискорити термомодернізацію будівель: обговорення змін до законодавства

Як прискорити термомодернізацію будівель: обговорення змін до законодавства

Як прискорити термомодернізацію будівель: обговорення змін до законодавства

18 вересня на базі Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій відбувся круглий стіл, що об'єднав провідних експертів з енергоефективності, представників сфери ЖКГ та будівництва.

Тема зустрічі —  вдосконалення законодавчої та нормативної бази, що регулює питання якісної термомодернізації будівель.

Участь в заході взяли  представники Міністерства розвитку громад та територій України, експерти Фонду енергоефективності, Асоціації управителів житла, начальники управлінь житлово-комунального господарства міських рад та бізнес-компанії, які створюють енергоефективні рішення для термомодернізації будинків.

«Ми спостерігаємо принципові розбіжності в різних нормативних документах що встановлюють вимоги до енергетичної ефективності будівель. Це створює перешкоди для ринку, який тільки починає становлення. Галузь потребує термінового перегляду основних супутніх нормативно-правових актів, норм та стандартів»  —  коментує Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності.

Фаренюк підкреслив, що законодавча база у сферах управління багатоквартирним будинком, прав та обов'язків співвласників щодо енергоспоживання будівель, обліку енергоресурсів та оплати комунальних послуг потребують значних вдосконалень (ЗУ «Про особливості права власності у будинку», ЗУ «Про комерційний облік», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про енергоефективність будівель», ЗУ «Про Фонд енергоефективності»).

Зокрема, першочергово потребують уваги такі питання законів України «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності»

  1. відсутність чіткого визначення поняття «термомодернізація»
  2. доцільність обов’язковості енергетичного сертифікату у складі проектної    документації для різних видів будівельних робіт
  3. доцільність проведення одночасно і сертифікації і обстеження інженерних систем
  4. відсутність окремого «Порядку розробки проектної документації при проведенні термомодернізації»
  5. ігнорування постачальниками теплової енергії норми ЗУ «Про енергоефективність будівель» щодо отримання технічних умов при термомодернізації
  6. надмірна зарегульованість грантових можливостей та принципів розгляду заявок Фондом енергоефективності на рівні ЗУ «Про Фонд енергоефективності» 

Учасники обговорення вирішили об'єднати зусилля для подальших напрацювань вдосконалених законодавчих документів та технічного  регулювання будівельної галузі України та прийшли до єдиної позиції щодо прискорення розробки змін щодо нормативних документів в галузі енергоефективності. Експерти також вирішили створити публічний майданчик для висвітлення технічних рішень та матеріалів, які мають відповідні документальні підтвердження якості

 

Нагадаємо, що 23 вересня відбудеться Всеукраїнський форум Фонду енергоефективності, який об'єднає кращих експертів у сфері енергоефективності для актуальних дискусій щодо розвитку реформ енергетики.

 

Share:

(0) Коментарі(в)