Перейти до основного вмісту

Луцьк став черговим партнером Фонду енергоефективності

Луцьк став черговим партнером Фонду енергоефективності

Луцьк став черговим партнером Фонду енергоефективності

Луцьк продовжує утримувати лідируючі позиції у сфері енергозбереження та реалізації програм підтримки ОСББ. Важливим кроком у цьому напрямку стало підписання Меморандуму про співпрацю між Фондом енергоефективності та Луцькою міською радою, що відбулось 26 листопада під час презентації Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”. 

У заході взяли участь представники Фонду енергоефективності, Луцької міської ради та виконавчих органів, ОСББ та ЖБК.

8

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності  наголосила, що можливості Фонду наразі є надзвичайно потужними: попереднього року на розрахунковий рахунок було отримано близько 1,5 млрд грн, цього року — 1,2 млрд грн, а починаючи з наступного планується отримати щорічне фінансування із Державного бюджету України у розмірі 1.6 млрд грн. Окрім того, ще 100 млн євро було отримано завдяки співфінансуванню ЄС та Уряду Німеччини. “Для нас дуже приємно розпочати адаптацію місцевої програми у місті Луцьку. Ми готові надати всю інформацію, аналіз програми, рекомендувати зміни та забезпечити необхідну підтримку для того, щоб далі рухатися разом. Тільки спільні зусилля зможуть забезпечити досягнення кращих результатів”, - додала Юлія Головатюк-Унгуряну.

Григорій Пустовіт, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Луцька: “Сьогодні ми маємо всі можливості для того, щоб робити будинки Луцька енергоощадними, економними та ефективними, а підписання меморандуму додасть динаміки цьому процесу, ми зможемо економити більше газу, тепла та суттєво зменшити витрати мешканців на оплату комунальних послуг. Будемо робити все для того, щоб відчути себе мешканцями сучасного, ефективного і перспективного міста. Ми вибрали правильний шлях і продовжимо розвивати його”. Також він зауважив, що в Луцьку місцева програма енергомодернізації багатоквартирних будинків працює до 2021 року, а далі міська рада буде її вдосконалювати, орієнтуючись на співробітництво з Фондом енергоефективності.

Зараз у Луцьку діють 435 ОСББ: поштовхом до створення та діяльності нових ОСББ стане оголошення конкурсу на управителів тих будинків, де не створено об’єднань співвласників. 

Після підписання Меморандуму Юлія Зязіна, юристка Фонду та Тарас Оборонов,  експерт із енергозбереження та енергоефективності Фонду розповіли учасникам заходу про основні умови програми “Енергодім”, етапи відшкодування коштів, правові та технічні аспекти Програми, порядок проведення загальних зборів, вимоги до оформлення документів та енергетичного сертифікату, а також на прикладах побачили перші результати Програми.

Пізніше разом з представниками міської ради, Ради голів ОСББ, Центру енергоефективності Луцька, а також підрядників фахівці Фонду відвідали будинок ОСББ “Наш дім 37Б”, що є учасниками проекту “Перші ластівки”. Тут вже завершена робота по енергоаудиту, створення проектної документації, а  сьогодні завершаются будівельні й монтажні роботи.

Нагадаємо, що “Перші ластівки” зі Львова та Новояворівська закінчують роботи

 

2

2

3

(0) Коментарі(в)