Перейти до основного вмісту

Три ОСББ Львова закінчили роботи з енергомодернізації за сприянням Фонду енергоефективності та міської влади

Три ОСББ Львова закінчили роботи з енергомодернізації за сприянням Фонду енергоефективності та міської влади

Три ОСББ Львова закінчили роботи з енергомодернізації за сприянням Фонду енергоефективності та міської влади

У Львові закінчилися роботи з енергомодернізації трьох будинків, що є учасниками програми “Енергодім” Фонду енергоефективності. ОСББ отримають компенсацію до 70% від загальних витрат від Фонду та ще частину коштів від міста за міською програмою “Теплий дім”

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, Матті Маасікас, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, представники Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації оглянули багатоповерхівки, поспілкувалися з мешканцями та відповіли на питання журналістів. Партнерами Фонду енергоефективності є Європейський Союз та  Німеччина, які безпосередньо співфінансують заходи з енергомодернізації в Україні.

Завдяки програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, в усіх будинках проведено комплекс заходів, внаслідок якого змінився клас енергоефективності будівель. Таким чином, співвласники ОСББ не лише житимуть в модернізованих будинках та споживатимуть менше енергоресурсів, а й зможуть суттєво заощаджувати на комунальних платежах.

Орієнтовна вартість проектів з енергомодернізації трьох будинків становить 21,8 млн грн. За попередніми розрахунками, з них більше ніж 15 млн грн компенсує Фонд енергоефективності, ще 1,2 млн грн виділить міська влада Львова за місцевою програмою підтримки заходів з енергоефективності.  

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду презентувала перші завершені проекти: “Хочу відзначити, що Львів стабільно на передових позиціях у підтримці енергомодернізації в Україні: влада Львова надає фінансову та організаційну підтримку ОСББ в енергомодернізації, бо розуміє перспективність таких інвестицій. Об'єкти, які ми сьогодні відвідали, повинні стати прикладами відповідального ставлення мешканців до спільної власності для мешканців багатоповерхівок по всій Україні. Фонд енергоефективності надає реальну можливість не лише модернізувати старі будинки, а й економити на комунальних платежах, при цьому повертаючи більшу частину витрат на енергоефективні заходи".

1

Як зазначив Матті Маасікас, надзвичайний і повноважний посол Європейського Союзу, голова представництва ЄС в Україні, сьогодні енергоефективність — це не просто комфорт, це — необхідність. “Програма “Енергодім” отримала початок рік тому спільно з Фондом енергоефективності. Фонд отримав близько 270 заявок, і їхня кількість збільшується щотижня. Нагадаю, Львів є учасником Угоди мерів і одним із її найактивніших учасників та реалізаторів. Це доводить, знову ж таки, що Львів є лідером в Україні. Модернізація інфраструктури відбувається тут у сталий та безпечний для довкілля спосіб. Енергоефективність — це незалежність”, — відзначив він. 

Співвласники ОСББ “Дбайлива оселя” приєднались до програми “Енергодім” в квітні 2020 року. За 9 місяців реалізації проекту вони встигли виконати майже всі заходи пакету  “Комплексний” - від подачі заявки на участь в Програмі до виконання всіх будівельних робіт за проектом, що включає утеплення фасаду, встановлення ІТП та балансування системи опалення. Загальна вартість проекту становить понад 4 млн грн — 70 % цієї суми відшкодує Фонд енергоефективності.

2 

За попередніми розрахунками після енергомодернізації мешканці заощадять понад 464 тис. кВт∙год/рік або 586,4 тис. грн/рік, а загальна економія енергії складе до 42%. 

3

ОСББ “Антонича 26” та ОСББ “Антонича 32” є учасниками не лише програми “Енергодім”, а й проекту  “Енергоефективний район Львова”. Загалом 31 будинок є учасником програми, мета якої наочно показати переваги комплексної модернізації житла у поєднанні з оновленням системи центрального теплопостачання окремого району. Проект “Енергоефективний район Львова” реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за завданням уряду Німеччини.

4

 

Другий будинок належить ОСББ “Антонича 26” - мешканці дев’ятиповерхівки також обрали Пакет “Комплексний” для реалізації. Співвласники проголосували за виконання робіт з  утеплення фасаду та горища, заміну системи водопостачання, теплоізоляцію приміщень загального користування,  облаштування тамбурів та гідравлічне балансування системи опалення. 

Загальна вартість проекту становить понад 9 млн грн. — 70 % цієї суми компенсує грант від Фонду енергоефективності. За попередніми розрахунками економія енергії після впроваджених заходів становитиме понад 635 тис кВт∙год/рік. Заявлена річна економія від впровадження проекту сягатиме 818 тис. грн.

4

Мешканці будинку ОСББ “Антонича 32” також скористалися комплексним рішенням для енергомодернізації свого будинку. Завдяки численним заходам та імплементації сучасних технічних рішень, мешканці зможуть заощаджувати 650 тис. грн/рік. Вартість проекту склала понад 7,2 млн грн, Фонд енергоефективності компенсує понад 5 млн з них. За попередніми розрахунками економія електроенергії складе більше 500 тис. кВт∙год/рік. 

Варто додати, що всі ці будинки реалізуються за підтримки Львівської міської ради. Міська влада виділила по 400 тис грн кожному з цих ОСББ за міською Програмою сприяння створенню та забезпеченню функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові, яку затвердили під Програму “Енергодім” Фонду енергоефективності.

5

Андрій Садовий, міський голова Львова наголосив на необхідності таких комплексних рішень та подякував мешканцям будинків за самоорганізацію та ініціативність. “Кожен будинок потребує інвестицій. Десь треба ліфт поміняти, десь – із дахом чи мережами лад навести. І ми маємо дуже багато програм у місті, які фінансово допомагають мешканцям це зробити. Так, наша міська кредитна програма “Теплий дім” компенсує людям велику частину витрат за утеплення будинку, держава долучається. А в результаті мешканці отримують на 50% менші суми в платіжках за опалення, аніж було рік до того. Це комфорт проживання, кращої альтернативи тому, аби взяти все в свої руки, немає. А ОСББ окупить цей кредит уже за два роки. Я це вітаю і підтримую. І особливо дякую нашим міжнародним партнерам та Фонду енергоефективності  за сприяння”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

7

Стати учасником Програми “Енергодім” може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною. Фонд забезпечує всебічну підтримку та проводить консультації, щоб процес заповнення заявок та технічної документації був максимально зрозумілим для мешканців та голів ОСББ.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org. Також можна проконсультуватися з регіональним менеджером за посиланням https://eefund.org.ua/#how_to_apply_header_block

Раніше Фонд енергоефективності повідомляв про долучення до програми “Європейський зелений курс”

 

5

7

8

9

6

(0) Коментарі(в)