Перейти до основного вмісту

Енергомодернізація багатоквартирних будинків за підтримки Фонду енергоефективності: Вугледар приєднується до ініціативи

Енергомодернізація багатоквартирних будинків за підтримки Фонду енергоефективності: Вугледар приєднується до ініціативи

Енергомодернізація багатоквартирних будинків за підтримки Фонду енергоефективності: Вугледар приєднується до ініціативи

Під час карантинних обмежень, Фонд енергоефективності продовжує  розвиток партнерства з містами, що підтримують заходи з енергоефективності у житловому секторі.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Андрій Сілич, міський голова Вугледара підписали Меморандуми про співпрацю між установою та містом. 

Партнерські ініціативи Фонду та міської ради Вугледара сприятимуть ефективній підтримці ОСББ, які хочуть енергомодернізувати свої будинки за умовами Програми “Енергодім”.

Меморандуми про співпрацю стимулюють впровадження масштабних проекти з енергоефективності в місті, а також залучають додаткові кошти до бюджету міста. 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності: “Програма дозволяє співвласникам будинку комплексно модернізувати свій будинок і отримати відшкодування за здійснення таких енергоефективних заходів. Фонд надає компенсацію за матеріали, обладнання, а також за роботи і послуги, які становлять значну частину витрат під час проведення робіт із утеплення будинків". 

Важливо, що з квітня цього року, зміни до Програми “Енергодім” сприяють зменшенню фінансового навантаження на об’єднання співвласників, адже тепер ОСББ може отримати другий або третій транш гранту від Фонду до повного розрахунку з  підрядниками чи постачальниками обладнання. Крім того, останні зміни до Програми дозволили проводити покрокову перевірку виконання проекту, а отже ОСББ зможе отримувати виплати гранту також частинами, що дозволить брати менший кредит або використовувати значно менше власних коштів, - коментує очільниця Фонду. 

Андрій Сілич, міський голова Вугледара, запевняє, що енергоефективний підхід в розбудові якісного житлового фонду є ознакою часу та запорукою сталого розвитку громади. “Сподіваюся, що підписання Меморандуму та співпраця з Фондом енергоефективності дасть необхідний поштовх для застосування енергозберігаючих технологій в житловому секторі нашого міста” додає мер. 

Житловий фонд Вугледара налічує 90 багатоповерхових  будинків, всі вони мають ОСББ. Як зазначає мер міста, ці будинки, разом із будинками, нещодавно приєднаних  селищних рад, мають нагальну потребу в комплексній енергоефективній модернізації. З 2016 року у Вугледарі діє міська цільова програма підтримки ОСББ, що передбачає відшкодування частини суми кредитів (у розмірі 10% основної суми (тіла) кредиту), залучених об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на впровадження заходів з енергозбереження в будинках. Тобто, місто готове підтримувати актуальні енергоефективні ініціативи задля оновлення та покращення якості життя містян.

 

Нагадаємо, що Фонд енергоефективності підписав Меморандуми про співпрацю з 57 містами України 

 

 

Share:

(0) Коментарі(в)