Перейти до основного вмісту

Про термомодернізацію багатоповерхівок на Хмельницькому загальноміському форумі ОСББ

Про термомодернізацію багатоповерхівок на Хмельницькому загальноміському форумі ОСББ

Про термомодернізацію багатоповерхівок на Хмельницькому загальноміському форумі ОСББ

Фонд взяв участь у Хмельницькому загальноміському форумі ОСББ «Підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків: нові виклики в умовах війни та шляхи їх подолання». Захід відбувся у межах Днів сталої енергії, які проходять у Хмельницькому 25–29 вересня.

Директор Фонду енергоефективності — Єгор Фаренюк — презентував учасникам можливості та нововведення програм «Енергодім» і «ВідновиДІМ», а також приклади реалізованих проєктів.

Про термомодернізацію багатоповерхівок на Хмельницькому загальноміському форумі ОСББ

«Енергоефективність — єдиний правильний шлях до енергетичної незалежності, тому, попри всі виклики воєнного часу, Фонд продовжує надавати гранти ОСББ для термомодернізації будинків, — коментує Єгор Фаренюк. — На це спрямована Програма “Енергодім”. Після початку повномасштабної війни ми неодноразово вносили зміни до цієї Програми, щоб адаптувати її можливості до вимог часу та створити максимально сприятливі умови для реалізації енергоефективних проєктів. 23 вересня вступили в дію нові зміни до Програми “Енергодім”. Тепер ОСББ можуть отримати часткове авансування будівельних робіт на рівні 30% вартості проєкту. Також вдвічі зменшений розмір внеску ОСББ і розширений перелік заходів, які можна реалізувати за пакетом “А”. Крім того, скорочений перелік необхідних документів для участі у Програмі, а також запроваджені нові граничні питомі вартості для модернізації горищ, дахів і перекриття підвалу. Всі ці нововведення покликані прискорити процес енергомодернізації будинків — це можливість для ОСББ навіть під час війни покращувати умови життя і зменшувати фінансове навантаження на всіх мешканців багатоповерхівок».

Сьогодні понад 63 000 домогосподарств є учасниками Програми «Енергодім». У роботі Фонду — 655 проєктів, зокрема 13 з Хмельниччини. Близько 300 проєктів вже реалізовані, понад 915,5 млн грн Фонд компенсував ОСББ.

«Водночас ми продовжуємо реалізацію Програми “ВідновиДІМ” — на жаль, тисячі будинків країни пошкоджені від ворожих обстрілів, — зазначає Єгор Фаренюк. — Для таких багатоповерхівок енергоефективність починається з відновлення вікон, дверей, фасадів і покрівель. 25 вересня вступили в дію нові зміни до цієї Програми. Відтепер вона діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій, а також населених пунктів, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування. Встановлені нові граничні питомі вартості ремонту пошкоджень конструкцій даху і покриття будівлі. З’явилася можливість для ОСББ подавати до Фонду або витяг з протоколу засідання правління, або витяг з протоколу загальних зборів. Крім того, уточнені вимоги до будівельних компаній та інших підрядників».

Детальніше про зміни у Програмі «Енергодім».

Детальніше про зміни у Програмі «ВідновиДІМ».

Share:

(0) Коментарі(в)