Перейти до основного вмісту

Відновлення Київщини. Меморандум Фонду та ГО «Рада ОСББ Київської області»

Відновлення Київщини. Меморандум Фонду та ГО «Рада ОСББ Київської області»

Відновлення Київщини. Меморандум Фонду та ГО «Рада ОСББ Київської області»

Фонд енергоефективності підписав меморандум про співпрацю із ГО «Рада ОСББ Київської області», покликаний консолідувати зусилля для ефективної підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Серед визначених напрямів співпраці — реалізація спільних програм, організація конференцій та семінарів, опрацювання нормативно-правових документів з питань ЖКГ і надання експертних висновків щодо відновлення багатоквартирних будинків ОСББ, пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації проти України, а також щодо енергомодернізації будинків ОСББ.

Відновлення Київщини. Меморандум Фонду та ГО «Рада ОСББ Київської області»

 

Сьогодні Фонд енергоефективності активно реалізує дві програми. Учасники «ВідновиДІМ» отримують грант, який компенсує 100% витрат на матеріали і роботи, необхідні для відбудови пошкоджених внаслідок війни будинків. Цю Програму, яка наразі діє на території Чернігівської, Житомирської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Київської областей, а також у місті Київ, фінансує Європейський Союз. У межах Програми енергомодернізації багатоповерхових будинків «Енергодім» ОСББ отримують компенсацію до 70% витрат на зовнішнє оновлення дому і модернізацію внутрішніх систем.

«Наразі ОСББ — єдиний бенефіціар в обох програмах, які ми реалізуємо, — прокоментував Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Міцні партнерські відносини з лідерами руху ОСББ для нас дуже важливі, адже це потужна рушійна сила для досягнення поставлених цілей — як у відновленні, так і у термомодернізації багатоквартирних будинків. Я переконаний, що консолідація зусиль з ГО “Рада ОСББ Київської області” сприятиме реалізації важливих проєктів. У Київській області фронт роботи надзвичайно великий, але не маю жодних сумнівів: об’єднавши зусилля, обов’язково досягнемо бажаних результатів».

Київська область ще у грудні минулого року затвердила програму підтримки ОСББ на 2023–2024 роки, яка передбачає надання допомоги на впровадження енергоефективних заходів та відновлення будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. Фонд енергоефективності вже розробив план спільних дій із Київською ОВА — фінансування робіт з відновлення та термомодернізації на всій території області. 

«Тепер у межах цієї ініціативи співпрацюватимемо і з ГО “Рада ОСББ Київської області”, — зазначив Єгор Фаренюк. — Наше першочергове актуальне завдання — відновлення будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії росії. Це дасть змогу українцям повернутися до власних домівок. Водночас наша ключова місія — енергонезалежність країни, позбавлення від енергетичного тягаря, яким сьогодні маніпулює країна-терорист, що напала на Україну. Надважливо забезпечити якісну енергомодернізацію багатоповерхівок — це не просто покращує умови життя та зменшує платіжки за комунальні послуги, а й вибудовує стійке майбутнє сильної країни».

Загалом від початку війни в Україні зруйновані та пошкоджені 16,8 тисяч багатоквартирних будинків. Співпраця з місцевою владою та профільними громадськими організаціями — дієвий механізм допомоги ОСББ у якнайшвидшій відбудові такого житла.

Нагадаємо, нещодавно Фонд енергоефективності підписав меморандум із КОВА.

Share:

(0) Коментарі(в)