Перейти до основного вмісту

Фонд провів зустріч зі співвласниками спільно з Радою голів ОСББ

Фонд провів зустріч зі співвласниками спільно з Радою голів ОСББ

Фонд провів зустріч зі співвласниками спільно з Радою голів ОСББ

18 травня 2021 року у рамках 23-ї Міжнародної виставки Aqua Therm Kyiv Фонд енергоефективності провів зустріч зі співвласниками багатоквартирних будинків спільно з Всеукраїнською Радою голів ОСББ. На зустрічі ОСББ ознайомили з практичними кейсами реалізованих проектів за програмою “Енергодім”, а також обговорили проблемні питання щодо участі у Програмі.

Відкриваючи захід, Наталія Олійник, президент Всеукраїнської Ради голів ОСББ привітала учасників та зазначила, що не дивлячись на підписані меморандуми між Фондом та містами не у всіх громадах реалізуються проекти за програмою “Енергодім”. Причиною цього є відсутність виділеного фінансування з місцевих бюджетів на підтримку ОСББ. 

Сьогодні енергоефективність є пріоритетом для країни, що дає зменшення споживання енергоресурсів та економію у платіжках. Ми повинні перетворити надані людям житлові субсидії на інвестиції в енергоощадність будинків”, - додала Наталія Олійник.

У свою чергу, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності розповіла учасникам про можливості та переваги програми “Енергодім”,  яка є одним із головних драйверів розвитку сфери енергоефективності в країні. 

Пандемія та складна економічна ситуація в країні не стали на заваді реалізації заходів з підвищення енергоефективності житлового сектору. Перешкоди завжди є, вони були й будуть. Але завжди треба докладати максимум зусиль і якісно робити свою справу. Потім можна сказати “дякую” цим перешкодам, тому що вони навчили багатьом речам”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Зокрема, наразі близько 60 тисяч сімей стали учасниками Програми, яким Фонд енергоефективності компенсує 3,4 млрд грн у вигляді гранту. 

Очільниця Фонду також додала, що одним з ключових пріоритетів на поточний рік є діджиталізація та запуск IT-платформи, яка передбачає можливість подавати заявки на участь у програмі “Енергодім” онлайн через портал державних послуг “Дія”.

Ми розраховуємо, що якщо все вдасться, то на початку липня ОСББ зможуть комунікувати онлайн з Фондом через портал “Дія”, - додала Юлія Головатюк-Унгуряну.

Присутня на заході Юлія Сабатюк, членкиня Наглядової ради Фонду енергоефективності також відзначила прогрес у просуванні енергоощадних ініціатив в Україні завдяки Програмі Фонду.

 1

Фонд енергоефективності був досить швидко запущений на відміну від інших країн і я вірю у його майбутнє”, - додала Юлія Сабатюк.

Також на заході виступила Світлана Тімшина, керівниця проекту ЄС/ПРООН “Об’єднання співвласників будинків для сталих енергоефективних рішень” (HOUSES), що допомагає створювати нові ОСББ  в Україні та зміцнювати потенціал новостворених об'єднань.

170 ОСББ вже були створені в рамках нашого проекту. На сьогодні з нашою допомогою створено 2097 ОСББ. Ми підтримали більше ніж 5 тисяч ОСББ і я думаю, що до кінця проекту ця цифра досягне 6 тисяч”, - додала Світлана Тімшина.

Стати учасником Програми “Енергодім” може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною.Фонд забезпечує всебічну підтримку та проводить консультації, щоб процес заповнення заявок та технічної документації був максимально зрозумілим для мешканців та голів ОСББ.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org.

 

(0) Коментарі(в)