Перейти до основного вмісту

Обговорення шляхів розвитку програм Фонду: перспективи і можливості

Обговорення шляхів розвитку програм Фонду: перспективи і можливості

Обговорення шляхів розвитку програм Фонду: перспективи і можливості

9 червня відбулась зустріч Наглядової ради з ініціативною групою Консультативної ради Фонду енергоефективності, учасники якої проаналізували низку проблемних питань. Зокрема, говорили про обмеження кола учасників програм Фонду об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, відсутність у власників житла коштів на енергомодернізацію будинків, а також неприйнятність наявних умов кредитування.

«Фонд енергоефективності навіть під час війни шукає шляхи для вдосконалення — ми щодня працюємо над розробкою нових ініціатив, — прокоментувала Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду. — Серед останніх напрацювань команди у межах Програми “Енергодім” — збільшення строку реалізації проєктів з 24 до 36 місяців і покрокова верифікація заходів за пакетом “А”, що створює більш комфортні умови участі для бенефіціарів. Заплановане і розширення заходів за Програмою “ВідновиДІМ” — грант можна буде отримати на відновлювані джерела енергії, забезпечення доступності та безпеки об’єктів для маломобільних груп населення. Більшість наших ініціатив наразі перебувають на етапі узгодження з донорами і Кабміном».

Війна безпосередньо вплинула на реалізацію програм Фонду: у сьогоднішніх складних умовах банки не кредитують ОСББ — отже, співвласники будинків мають додаткове фінансове навантаження. Учасники зустрічі об’єднались навколо необхідності зменшення власного внеску бенефіціарів Програми «Енергодім». Фонд вже розробив необхідний механізм — заплановане зменшення внеску ОСББ вдвічі. Але це питання потребує часу на узгодження між представниками КМУ і донорами. Розглядається і можливість надання авансів на рівні 30% від розміру гранту у межах Програми «Енергодім». Враховуючи, що Програма фінансуються з двох джерел — уряд України та донори, для забезпечення можливості співфінансування необхідне узгодження змін до грантової політики Фонду.

Крім того, Наглядова рада та ініціативна група Консультативної ради погодили першочергову важливість масового встановлення ІТП у багатоквартирних будинках до початку нового опалювального сезону. Для цього розробляється пакет «Суперлегкий» зі спрощеною процедурою у межах Програми «Енергодім». Серед актуальних пропозицій, з огляду на масштаби руйнування житла українців, — і розширення Програми «ВідновиДІМ» на пошкоджені будинки, у яких не створені ОСББ. «З технічної точки зору така можливість є, однак проблематика — у юридичній площині та питаннях грантової політики, яка передбачає участь у Програмі саме ОСББ, — зазначила Юлія Сабатюк. — Наразі Фонд реалізує пілотний етап Програми за кошти донорів, які погоджували грантову політику з урядом України. В подальшому це питання буде обговорюватись із урахуванням надання урядом коштів на продовження Програми».

Діяльність Фонду енергоефективності спрямована на дієву енергомодернізацію України, а тепер — і на відбудову країни з урахуванням енергоефективної складової. Внесення змін до програм Фонду дає змогу швидко реагувати на ситуацію у країні. Наразі назріла необхідність перегляду багатьох аспектів, що дозволить досягати поставлених цілей ще швидше та ефективніше.

 

Нагадаємо, Консультативна рада — це консультативно-дорадчий орган Фонду, створений для підтримки енергоефективних ініціатив у багатоквартирному житловому секторі. Її учасники під час виконання своїх обов’язків є вільними та незалежними від впливу будь-яких осіб, а також керуються нормами чинного законодавства України та внутрішніми актами Фонду.

На сайті можна ознайомитися з Положенням про Консультативну раду Фонду енергоефективності та Регламентом роботи Консультативної ради державної установи «Фонд енергоефективності».

Share:

(0) Коментарі(в)