Перейти до основного вмісту

Вартість опалення в житомирській багатоповерхівці майже вдвічі нижча, ніж у сусідніх будинках

Вартість опалення в житомирській багатоповерхівці майже вдвічі нижча, ніж у сусідніх будинках

Вартість опалення в житомирській багатоповерхівці майже вдвічі нижча, ніж у сусідніх будинках

Жителі п'ятиповерхівки з ОСББ “Київська 47” у Житомирі реалізували у будинку енергоефективні заходи за програмою “Енергодім” і в жовтні сплатили за опалення вдвічі менше, ніж мешканці аналогічних немодернізованих будинків, розташованих поруч. 

Зокрема, у жовтні вартість опалення в 57-річному будинку з ОСББ “Київська 47” склала 7,33 грн/м2, а в сусідньому аналогічному будинку, де не впроваджувались заходи з енергоефективності, 14,78 грн/м2“.

1

Про це повідомив Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності під час робочої поїздки Олексія Чернишова, Міністра розвитку громад та територій України до Житомирської області, яка відбулася сьогодні, 18 листопада.

Під час візиту до Житомира очільник Фонду разом із Міністром відвідали цей будинок, модернізований за програмою “Енергодім”.

4

“Ці результати приємно вражають та спонукають інших громадян обирати  енергоефективний шлях вирішення проблем у своїх оселях, а не чекати зниження тарифів. До кінця цього року ми очікуємо ще декілька десятків частково або повністю завершених проектів, а це означає, що ще кілька тисяч сімей українців будуть жити у комфортних умовах та заощаджуватимуть кошти на комунальних платежах”, - повідомив Єгор Фаренюк.

2

Співвласники ОСББ “Київська 47” обрали пакет Б “Комплексний” програми та вирішили реалізувати такі енергоефективні заходи:

- Теплоізоляція та заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалювальних приміщеннях;

- утеплення зовнішніх стін будинку;

- комплекс робіт із теплоізоляції та облаштування опалювальних та неопалюваних горищ (технічних поверхів) та дахів.

6

Орієнтовна вартість проекту складає 6,9 млн грн, розмір гранту за програмою - 4,8 млн грн, Житомирська міська рада відшкодовує відсотки за кредитом. Вартість заходів на кожну квартиру склала 366,07 грн/м2, заявлене річне скорочення викидів складає 135,6 тон/рік.

Енергоефективність — це інвестиції у майбутнє, які дозволять значно економити у наступних опалювальних сезонах. Завдяки співпраці ОСББ “Київська 47” з Фондом енергоефективності тут досягнуто економії ресурсів у понад 30%. Програм розвитку цього напряму Урядом запропоновано чимало, тож закликаю громади користуватися можливостями та пришвидшувати енергетичну незалежність України”, — наголосив Міністр Олексій Чернишов.

8

Він також поінформував, що у Житомирській області реалізується 27 проектів за програмою “Енергодім”, з них 19  - у місті Житомир.  За попередніми розрахунками, вартість цих проектів становить 191 млн грн, з яких 126,6 млн грн поверне Фонд енергоефективності в якості гранту, з них вже виплачено 3,4 млн грн.

У рамках візиту Олексій Чернишов також провів нараду в Житомирській облдержадміністрації, присвячену обговоренню питань початку опалювального сезону у місті, проектів енергоефективності, а також реалізації програми “Велике будівництво”.

9

Як повідомлялося, 13 листопада Єгор Фаренюк відвідав модернізований будинок у Хмельницькому.

 

 

(0) Коментарі(в)