Перейти до основного вмісту

Презентація програми “Енергодім” для ОСББ з Кременчука: можливості енергомодернізації багатоповерхівок за підтримки Фонду та міської ради

Презентація програми “Енергодім” для ОСББ з Кременчука: можливості енергомодернізації багатоповерхівок за підтримки Фонду та міської ради

Презентація програми “Енергодім” для ОСББ з Кременчука: можливості енергомодернізації багатоповерхівок за підтримки Фонду та міської ради

Мешканці міста Кременчук Полтавської області ознайомилися з умовами програми “Енергодім” та перевагами здійснення комплексної енергомодернізації багатоквартирних будинків. Організований Фондом енергоефективності захід пройшов 22 липня в онлайн форматі.

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, регіональні консультанти IFC з підтримки Фонду, міської ради Кременчука та ПриватБанку.

Відкриваючи захід, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності розповіла про можливості та переваги програми “Енергодім”, за якою ОСББ можуть повернути більшу частину витрат на впровадження енергоощадних заходів у своїх оселях.

Ми дуже розраховуємо, що у подальшому все більша кількість ОСББ буде долучатися до участі у програмі “Енергодім”, а також, що їм буде надана посилена допомога з місцевого бюджету”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

1

Вона також нагадала, що нещодавно Фонд розпочав громадське обговорення проекту концепції “Модернізація міст кварталами”, який передбачає термомодернізацію комплексу житлових будівель у поєднанні з модернізацією об’єктів системи централізованого теплопостачання.

У майбутньому ми зможемо почати із так званого пілотного запровадження цього підходу а у подальшому поширити таку практику й досвід по всій Україні”, - додала очільниця Фонду.

Також у рамках заходу директорка Фонду енергоефективності надала відповіді щодо Програми на низку питань від присутніх ОСББ.

У свою чергу, присутнiй на онлайн заході Іван Москалик, заступник міського голови - директор департаменту житлово-комунального господарства Кременчуцької міської влади презентував учасникам деталі підтримки сфери енергоефективності у місті, зокрема, у житловому фонді. 

Дякуємо Фонду, що на рівні держави ініціюєте такі заходи та доводите законотворцям необхідність підвищувати рівень енергоефективності будинків”, - підкреслив Іван Москалик.

Станом на 21 липня 2021 року у місті налічується 1382 багатоквартирних будинки, з них 265 - ОСББ.

Станом на 16 липня поточного року до Фонду надійшло 13 заявок ОСББ з Полтавщини на участь у програмі “Енергодім”.

Меморандум про співпрацю між Фондом та Кременчуком було підписано 27 січня 2020 року.

За словами заступника голови Кременчука у місті діє Програма стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках ОСББ та ЖБК міста Кременчука на 2015-2022 рр. Умови програми передбачають відшкодування відсотків у розмірі до 15% на енергозаходи, однак, наразі, фінансування не виділено. Ця програма потребує змін та адаптації під програму “Енергодім”, які планується винести на розгляд місцевих депутатів на найближчій сесії.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, 20 липня Фонд розпочав співпрацю з Дніпром у межах програми “Енергодім”.

(0) Коментарі(в)