Перейти до основного вмісту

ОСББ “Щурата 8” отримало фінальну частину гранту за програмою “Енергодім”

ОСББ “Щурата 8” отримало фінальну частину гранту за програмою “Енергодім”

ОСББ “Щурата 8” отримало фінальну частину гранту за програмою “Енергодім”

Наприкінці березня поточного року відразу два ОСББ отримали фінальну частину гранту за програмою “Енергодім”. Зокрема, ОСББ “Щурата 8” повністю завершило проект вартістю 5,93 млн грн, з яких 4,15 млн грн або 70% становить грант за програмою “Енергодім”

Це значить, що ОСББ подало всі документи на перевірку Фонду, пройшло всі етапи верифікації, отримало гранти від Фонду, а потім, після аналогічного процесу - від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (нагадуємо, всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини) отримало на цьому тижні останню частину гранту -  1 мільйон 999 тисяч 894 гривні від міжнародних донорів. Раніше таку ж суму співвласники отримали від Фонду енергоефективності.

Цю компенсацію ОСББ отримало за будівельні, монтажні та налагоджувальні роботи, використані обладнання і матеріали, технічний та авторський нагляд, а також сертифікацію енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж. 

Раніше ОСББ отримало від Фонду та IFC ще по два транші - 6 тисяч 650 грн та 69 тисяч 300 грн: ці кошти частково відшкодували витрати ОСББ на підготовку та реалізацію проекту: енергоаудит, розробку проектної документації та її експертизу.

Завдяки комплексній енергомодернізації будинку його мешканці відтепер живуть у комфорті та заощаджують на комуналці.

Їх дев'ятиповерхівка побудована у 1995 році, має 76 квартир та 2 під'їзди, в якому живуть 177 співвласників.

Якщо порівнювати їх оновлений будинок з аналогічними, розташованими поруч багатоповерхівками, то економія у платіжках становить 40-45%. 

Зокрема, нарахування за опалення по ОСББ “Щурата 8” становить 14-15 грн/м2 проти 24-27 грн/м2 у сусідніх немодернізованих будинках.

«Ми вже відчули різницю до впровадження енергоефективних заходів та після - рівень комфорту проживання у будинку змінився у кращу сторону. Низка квартир, у яких у минулому році під час опалювального сезону температура повітря досягала максимум 16-18 ℃, цьогоріч складає 21℃, мешканці дуже задоволені», - зазначає Роман Оліховський, член правління ОСББ “Щурата 8”.

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту - 5,93 млн грн, з яких 4,15 млн грн або 70% компенсує Фонд енергоефективності.  

Власний внесок співвласників загалом - 1,78 млн млн грн  

Крім того, будинок отримав ще додаткові 593,1 тис. грн від Львівської міської ради у межах Програми по відшкодуванню частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 310 грн/м2 або 18 тис. грн для квартири площею 60 кв/м2.

Впроваджені енергоефективні заходи

Мешканці будинку обрали пакет  “Б” “Комплексний” програми та виконали наступні заходи:

- утеплення трубопроводів теплопостачання та гарячого водопостачання

- встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів

- заміна віконних блоків

- заміна зовнішніх дверей та облаштування тамбурів

- утеплення зовнішніх стін будинку

- встановлення теплового лічильника 

- встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП).

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Реалізація проекту з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування зайняла 16,5 місяців (11.2019-03.2021).

Таким чином, це ОСББ завершило проект значно раніше відведеного за умовами програми максимального терміну у 24 місяці.

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 543,92 тис. кВт∙год/рік або 687 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 36%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 141,6 тонн/рік. 

Якщо ви теж хочете бути у числі щасливчиків, що живуть у комфортних умовах та ще й при цьому заощаджують на сплаті комунальних послуг, приєднуйтесь до програми "Енергодім": https://energodim.org/

Регіональні радники нададуть вам вичерпні відповіді на запитання щодо енергомодернізації житла, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

1

2

(0) Коментарі(в)