Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з Покровом у межах програми “Енергодім”

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з Покровом у межах програми “Енергодім”

Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з Покровом у межах програми “Енергодім”

Фонд енергоефективності та Покровська міська рада Дніпропетровської області оголосили про партнерство в межах Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

 

Відповідний Меморандум про співпрацю 18 грудня 2020 року в дистанційному режимі підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Олександр Шаповал, міський голова Покрова.

В рамках онлайн-заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, розповіла про переваги та можливості програми для ОСББ Покрова.

Ми сподіваємося, що в наступному році будемо бачити у вашому місті модернізовані будинки. Від реалізації енергоефективних заходів ваше місто отримає очевидні переваги у вигляді економії енергії та коштів жителів. Фонд компенсує до 70% витрат, які ОСББ витратять на проекти з енергоефективності”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання розвивати та популяризувати ініціативи з енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі міста. 

Документом передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги мешканців будинків, поліпшенню зовнішнього вигляду багатоповерхівок, продовженню терміну їх експлуатації, а також підвищенню рівня комфорту та умов проживання у будинках.

Звітуючи про результати програми “Енергодім, очільниця Фонду доповіла, що вже отримано понад 280 заявок до Фонду, загальна вартість проектів перевищила 2 млрд грн, з яких Фонд компенсує ОСББ 70%.

Лідером з реалізації проектів є Волинська область. Ще близько 140-150 ОСББ знаходяться в процесі підготовки документів для подання заявок у Фонд”, - додала Юлія Головатюк-Унгуряну.

Олександр Шаповал, міський голова Покрова подякував Фонду за початок співпраці та засвідчив готовність міської ради плідно співпрацювати з Фондом у напрямку популяризації енергоефективних заходів у багатоповерхівках.

Наразі у Покрові діє міська програма підтримки енергоефективності для ОСББ на 2020-2023 роки, яка передбачає компенсацію частини кредиту і частини відсотків за кредитом на енергоефективні заходи.

Водночас, паралельно фінансову підтримку з міського бюджету може отримати ОСББ, яке є учасником програми “Енергодім”.

Станом на початок жовтня у Покрові було зареєстровано 312 багатоповерхових житлових будинків, з них понад 25 ОСББ. Переважна частина житлового фонду міста не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження, відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження.

Актуальна інформація про кількість ОСББ-учасників програми «Енергодім» міститься на карті. 

Нагадаємо, що раніше Фонд підписав меморандум про співпрацю з Верхньодніпровською міською радою.

 

(0) Коментарі(в)