Перейти до основного вмісту

Про перші результати «ВідновиДІМ» на Recovery Construction Forum

Про перші результати «ВідновиДІМ» на Recovery Construction Forum

Про перші результати «ВідновиДІМ» на Recovery Construction Forum

15 лютого у Варшаві в межах виставки ReBuild Ukraine відбувся Recovery Construction Forum, який об’єднав державні структури, міжнародні донорські та фінансові інституції, територіальні громади, представників благодійних фондів, інвестиційно-будівельні компанії. Форум став майданчиком для комунікації між будівельними галузями країн-партнерів для прискорення відновлення українських громад, що постраждали внаслідок війни.

Recovery Construction Forum, який зібрав провідні будівельні компанії України та Європейського Союзу відбувся за підтримки Європейської федерації будівельної індустрії та Конфедерації будівельників України. Учасники обговорили питання стратегічного планування відновлення, правил та політики участі міжнародних компаній у відбудові України. На реконструкцію цивільної та критичної інфраструктури сьогодні необхідно приблизно 750 мільярдів доларів.

Під час практичної панелі «Напрями відбудови: житло, інфраструктура, промисловість» Анджей Райкевич, незалежний член Наглядової ради Фонду енергоефективності, презентував перші результати Програми «ВідновиДІМ». Саме вона є одним із найдієвіших механізмів відновлення багатоквартирних будинків, які зазнали руйнувань внаслідок військової агресії російської федерації. Він зазначив, що наразі Програма фінансується винятково коштами ЄС.

1

«Допомога європейської спільноти життєво необхідна для відновлення України. Понад три мільйони українців залишилося без власних домівок — вони потребують якнайшвидшої реакції від цивілізованого світу. Спільними зусиллями нам вдасться допомогти їм повернутися у комфортні, відновлені оселі, повернутися до навчання у відновлених університетах. Вдасться допомогти відновити роботу енергетичної інфраструктури, необхідної для нормального рівня життя. Допомагаючи Україні, ми зберігаємо цілісність і суверенність наших країн. Боронимо спільні цінності свободи та незалежності» — зауважив він.

Анджей Райкевич розповів про перші відновлені будинки за Програмою «ВідновиДІМ» у місті Ірпінь, які були частково зруйновані під час окупації Київщини російськими військами. Він зазначив, що наразі більше 60 будинків подали заявки на участь у Програмі, вартість робіт за якими сягає понад 120 мільйонів гривень. Програма «ВідновиДІМ» набуває популярності серед ОСББ, адже має прозорі механізми реалізації та компенсує 100% вартості робіт і матеріалів.

2

На ReBuild Ukraine була представлена унікальна експозиція будівельних технологій, обладнання та матеріалів 22 країн світу — України, Австрії, Бельгії, Великої Британії, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Республіки Корея, Румунії, Словаччини, Словенії, США, Туреччини, Фінляндії, Франції та Чехії. Фандрайзингова платформа для залучення зовнішнього фінансування з метою відбудови України ознайомила європейські країни з масштабами руйнувань в Україні. Виробники будівельного обладнання і матеріалів, дистриб’ютори, будівельні, інжинірингові та девелоперські компанії, генеральні підрядники, архітектурні бюро та інвестори об’єдналися для пошуку оптимальних рішень.

Нагадаємо, нещодавно Наглядова Рада затвердила зміни до програм Фонду.

(0) Коментарі(в)