Перейти до основного вмісту

Остання група викладачів ВНЗ склала іспити на курсах підготовки тренерів з енергетичного аудиту

Остання група викладачів ВНЗ склала іспити на курсах підготовки тренерів з енергетичного аудиту

Остання група викладачів ВНЗ склала іспити на курсах підготовки тренерів з енергетичного аудиту

21 листопада в  Харкові п’ята група викладачів ВНЗ завершила курси підготовки тренерів з енергетичного аудиту для роботи з Фондом енергоефективності.

Після дев’яти днів інтенсивних занять 17 викладачів з 8 ВНЗ отримали сертифікати, що підтверджують їхню спроможність готувати фахівців до того, як правильно проводити енергоаудит житлових багатоквартирних будинків. 

Серед учасників курсів цього разу були представники Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка, Сумського державного університету, Українського державного університету залізничного транспорту, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Державного університету "Житомирська політехніка" та Вінницького національного технічного університету.

Під час навчання майбутні тренери-викладачі пройшли тренінг «Специфіка роботи з Фондом енергоефективності». Ігор Ващенко, експерт з енергозбереження та енергоефективності Фонду розповів про умови Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, етапи надання грантів, акцентував увагу на вимоги до енергетичного аудиту, порядку заповнення опису проекту та рекомендаційного звіту.

Підготовка цієї групи стала заключним етапом всеукраїнської Програми підготовки енергоаудиторів в рамках проекту GIZ з підтримки Фонду енергоефективності. Програму було розроблено та впроваджено за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України. ЇЇ метою було створення по всій Україні осередків з підготовки фахівців з енергоаудиту на базі вищих навчальних закладів. 

Загалом, протягом п’яти хвиль занять 98 викладачів з 33 університетів з усієї України, в яких було створено комісії з атестації енергоаудиторів, набули необхідних знань і тепер можуть відкрити нові або вдосконалити вже існуючі курси. Це дозволить ВНЗ отримувати додаткові фінансові надходження, а ринок енергоаудиту для житлового багатоквартирного фонду поповниться новими висококваліфікованими фахівцями.

Навчальну програму було розроблено з урахуванням досвіду кращих європейських та вітчизняних експертів. Матеріал викладали досвідчені спеціалісти з великим практичним досвідом, а також представники Фонду енергоефективності та регіональні консультанти Міжнародної фінансової корпорації.

В 2020 році розпочнеться друга фаза співпраці з ВНЗ, які пройшли курс підготовки тренерів з енергоаудиту. Під час цього етапу, ВНЗ які розпочнуть аналогічні курси з підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності, пройдуть додаткову практичну підготовку, виконають практичні енергоаудити, отримають комплекти вимірювального обладнання та інші матеріали для підвищення спроможностей ВНЗ. 

Організація навчання представників ВНЗ відбувається в рамках проекту GIZ «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I)» за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) та Міністерства розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, що раніше в Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

1

2

 

(0) Коментарі(в)