Перейти до основного вмісту

Одеське ОСББ "Заболотного 59” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

Одеське ОСББ "Заболотного 59” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

Одеське ОСББ "Заболотного 59” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

У квітні до переліку учасників програми енергомодернізації будинків “Енергодім”, які повністю завершили роботи та отримали фінальні суми компенсацій приєдналося ще кілька ОСББ.

Зокрема, ОСББ "Заболотного 59” в Одесі було одним із перших учасників програми “Енергодім” в Одеській області та одним із перших, хто повністю завершив проект вартістю 690,4 тис. грн, та вже отримав 422,3 тис. грн або 60% гранту за програмою. 

Десятиповерхівка з ОСББ "Заболотного 59” збудована у 2002 році, має 178 квартир та 4 під'їзди, у якому живуть близько 600 співвласників.  

“Були проблеми з економією на комунальних платежах, перші поверхи постійно “замерзали”, через що мешканці цих квартир грілися обігрівачами, а на останніх поверхах систематично відкривали вікна, бо була висока температура. Ця проблема після впровадження заходів за програмою “Енергодім” вирішилася: температура по будинку зрівнялася”, - розповідає Андрій Петров, голова ОСББ "Заболотного 59, 59/1, 59/2”.

Тож, співвласники у липні 2020 року подали заявку на участь у програмі “Енергодім” і обрали пакет “А” (“Легкий”), щоб вирішити низку проблем у будинку. Зокрема, вони утеплили трубопроводи теплопостачання, встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та автоматичні балансувальні клапани у системі опалення.

1

Як результат - економія цьогорічного опалювального сезону у порівнянні з минулорічним склала 183,8716 гігакалорій або 230 тисяч 894 гривні при вартості 1 гігакалорії 1229 грн.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту - 690 433 грн, з яких грант - 422 272 грн 

Власний внесок співвласників загалом - 268 162 грн

Вартість робіт на кожну квартиру склала 24,8 грн/м2 або 1488 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту - 8 місяців з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

2

Заощадження

На кожному м2 опалювальної площі квартири економія склала 28,86 грн, тобто, квартира площею 50 м2 заощадила 1 443 грн за опалювальний сезон

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 616,8 тис. кВт∙год/рік або 684,4 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 21,1%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 57,91 тонн/рік.

3

 

Основні кроки ОСББ для отримання гранту

1) ОСББ виконало попередній енергоаудит будинку та подало заявку на участь у програмі і отримало грант у розмірі 8 тисяч 750 грн на відшкодування 70% вартості енергоаудиту будинку

2) ОСББ замовило розробку проектно-кошторисної документації та її експертизи та подало заявку на затвердження проекту, після чого отримало  грант на 11 тисяч 960 грн на компенсацію 70% вартості цих заходів 

3) ОСББ виконало роботи за проектом та подало заявку на верифікацію проекту й після її схвалення отримало 190 тисяч 426 грн або 60% відшкодування за роботи, обладнання та матеріали, а також за технічний та авторський нагляд, сертифікацію енергоефективності будівлі.

Нагадаємо, вищезазначені гранти ОСББ спочатку отримало від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” і повертайте більшу частину витрат на модернізацію житла: https://energodim.org/

Якщо у вас залишилися питання ви можете звернутися до регіональних радників IFC за безкоштовною консультацією: http://bit.ly/3hhbE72

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

5

(0) Коментарі(в)