Перейти до основного вмісту

В Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

В Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

В Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

24 жовтня в Одесі група викладачів технічних ВНЗ успішно завершила курси підготовки тренерів з енергетичного аудиту для роботи з Фондом енергоефективності. 

Це вже четверта навчальна група, що пройшла інтенсивний курс підготовки,  розроблений та організований Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Цього разу до групи увійшли 23 представника з восьми вишів зі всієї України - Вінницького національного технічного університету, Черкаського державного технологічного університету, Центральноукраїнського національного технічного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеського державного екологічного університету, Одеського національного політехнічного університету, Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Олег Покідько, начальник відділу моніторингу Фонду енергоефективності провів презентацію Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Він ознайомив присутніх з технічними аспектами Програми, з вимогами до енергетичного аудиту та опису проекта. Також він пояснив учасникам навчального курсу особливості вибору матеріалів та обладнання,  супровідних документів та порядку верифікації виконаних заходів.

Навчальний курс було розроблено з урахуванням досвіду кращих європейських та вітчизняних фахівців з енергоаудиту. Матеріал викладали досвідчені спеціалісти з великим практичним досвідом, а також представники Фонду енергоефективності та регіональні консультанти IFC. 

Окрім лекцій та індивідуальних занять, слухачі курсів також відвідали багатоквартирні будинки, співвласники яких беруть або збираються взяти участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» Фонду енергоефективності.

Викладачі, які завершили курс, отримали відповідні сертифікати і вже незабаром зможуть започаткувати курси з підготовки енергоаудиторів на базі своїх ВНЗ. Таким чином, буде створено постійну навчальну базу для підготовки нових фахівців з енергоаудиту, яких так потребує український ринок.

Організація та проведення тренінгу відбувалась в рамках проекту GIZ; Підтримка національного Фонду енергоефективності; та програми екологічних реформ (S2I) за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU).

Раніше в Дніпрі третя група викладачів ВНЗ успішно пройшла курс для тренерів з енергоаудиту. Загалом вже понад 80 викладачів отримало сертифікати та успішно викладають курс у своїх вишах.


1

2

3

4

(0) Коментарі(в)