Перейти до основного вмісту

З січня вступають у дію зміни до Програми «Енергодім»

З січня вступають у дію зміни до Програми «Енергодім»

З січня вступають у дію зміни до Програми «Енергодім»

З січня 2023 року вступають у дію зміни до Програми «Енергодім», покликаної підтримувати енергомодернізацію багатоквартирних будинків.

1. З 1 січня відновлюється строк на доопрацювання заявок

Знову діятиме строк на доопрацювання заявок і знову будуть застосовуватися наслідки його недотримання. Але є виняток для ОСББ, розташованих на території Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, а також на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також розташованих на лінії розмежування. Якщо їхні заявки не будуть вчасно доопрацьовані, вони не відхиляються через недотримання строків доопрацювання.

2. З 1 січня відновлюється норма щодо строку подання Заявки № 2

Відновлюється обов’язок Бенефіціарів подавати Заявку № 2 до спливу 9-місячного строку від Дати Приєднання. Виняток — Бенефіціари, розташовані на території Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Щодо таких Бенефіціарів ухвалюватиметься окреме рішення Наглядової ради Фонду після скасування або припинення дії воєнного стану.

Для Бенефіціарів, щодо яких тимчасово, з 11.03.2022, була зупинена або не введена в дію норма про подання Заявки № 2 до спливу 9 місяців від Дати Приєднання, відновлюється перебіг строку подання Заявки на Затвердження Проєкту з дня введення в дію цих змін до Програми (не зараховуючи до 9-місячного строку подання Заявки № 2 період з 11.03.2022).

3. Розмір Гранту на етапі Затвердження Проєкту не збільшується

З 16 січня 2023 року Фонд не збільшуватиме Грант на етапі Затвердження Проєкту. Тобто під час схвалення Заявки № 2 не ухвалюватимуться рішення про збільшення суми Гранту окремо за статтями витрат:

  • Проведення енергоаудиту
  • Розроблення проєктної документації та її експертиза
  • Будівельні роботи
  • Технічний та авторський нагляд
  • Сертифікація енергоефективності після реалізації Проєкту
  • Обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснені заходи із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності.

Крім того, не збільшуватиметься сума Гранту за Проєктом в цілому, попередній розрахунок якого на етапі схвалення Заявки № 1 затверджений на підставі Фінансового плану реалізації Проєкту згідно з Описом Проєкту.

Всі ці зміни затверджені тимчасово — у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, на період його дії та включно до моменту їх скасування.

Шановні представники ОСББ, якщо у вас залишилися запитання щодо цих нововведень, ми завжди раді вам допомогти. Звертайтеся до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua. Впевнені, що спільно робимо важливу справу, наближаючи енергетичну незалежність України. Ми завжди готові проконсультувати вас щодо питань, які виникають, і допомогти розв’язати проблему будь-якого рівня складності.

Нагадаємо, що останні зміни до Програми «Енергодім» Наглядова рада Фонду затвердила 17 листопада 2022 року. Вони вступили в дію 21 листопада 2022-го.

(0) Коментарі(в)