Перейти до основного вмісту

Громадське обговорення проекту концепції “Модернізація міст кварталами”

Громадське обговорення проекту концепції “Модернізація міст кварталами”

Громадське обговорення проекту концепції “Модернізація міст кварталами”

2 серпня 2021 року Фонд енергоефективності провів громадське обговорення проекту концепції “Модернізація міст кварталами”.

Мета проекту - термомодернізація комплексу житлових будівель у поєднанні з модернізацією об’єктів системи централізованого теплопостачання.

Учасниками обговорення стали представники міських рад Новояворівська і Львова, ОСББ зі Львівщини, Дніпропетровщини, Рівненщини, а також представники управлінських організацій та експерти у сфері енергоефективності.

Новий проект концепції презентувала учасникам Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

За її словами, учасниками проекту “Модернізація кварталами” можуть бути усі ОСББ, що впроваджують проекти за пакетом Б “Комплексний” програми “Енергодім”. При цьому, пропонується взяти на тестування пілотного проекту до 300 будинків-учасників.

Для таких ОСББ-учасників може бути збільшений грант за програмою “Енергодім”, як інструмент додаткового стимулювання брати участь у таких проектах, але за умови попереднього погодження з донорами Фонду.

На початковому етапі, для промоції такого комплексного підходу необхідний додатковий стимул. Найкращим стимулом в таких складних економічних умовах, в яких перебуває сьогодні наша країні, звісно, є додатковий грант”, - розповіла Юлія Головатюк-Унгуряну.

Очікується, що такий комплексний підхід дозволить досягнути значного зменшення споживання енергії цілим кварталом.

Майбутнє – за енергоефективністю, тож потрібно незважаючи ні на що брати участь у подібних проектах. Ми бачимо необхідність залучення міжнародних організацій, які надаватимуть додаткову фінансову підтримку таким проектам. Ми розуміємо, що на рівні країні також повинна бути промоція таких ініціатив”, - додала очільниця Фонду.

У свою чергу, з боку муніципалітетів може також надаватися посилене фінансування проектів ОСББ в доповнення до програми “Енергодім”. Зокрема, фінансування на оновлення інфраструктури кварталу чи окремих будинків, а також надання фінансової допомоги підприємствам теплокомуненерго (кошти на модернізацію або гарантії по позикам).

“Якщо буде схвалена ця концепція з боку донорів Фонду, які повинні внести зміни до грантової політики, Фонд розробить окремий блок оголошень для муніципалітетів, а вони, у свою чергу, будуть надавати заявки для участі в такому пілотному проекті, визначаючи кількість будинків та попередні розрахунки”, - резюмувала пані Головатюк-Унгуряну. 

За результатами обговорення було вирішено до 16 серпня всім охочим надати пропозиції до розробки деталізованого плану заходів при реалізації такого пілотного проекту.

На початку вересня Фонд планує провести ще одне експертне обговорення проекту цієї концепції із залученням представників міжнародної технічної допомоги, міжнародних фінансових інституцій та донорів.

Як повідомлялося, у липні Фонд завершив розробку проекту концепції “Модернізація кварталами”.

Повний текст проекту концепції “Модернізація кварталами”.

 

 

(0) Коментарі(в)