Перейти до основного вмісту

Презентація можливостей Фонду на Всеукраїнському форумі управителів багатоквартирними будинками

Презентація можливостей Фонду на Всеукраїнському форумі управителів багатоквартирними будинками

Презентація можливостей Фонду на Всеукраїнському форумі управителів багатоквартирними будинками

Фонд енергоефективності взяв участь у Всеукраїнському форумі управителів багатоквартирними будинками, який відбувся у Трускавці. Роль управителів у відновленні житла, пошкодженого внаслідок бойових дій, обговорили представники центральних органів влади та місцевого самоврядування, підприємств і ФОПів, що здійснюють управління будинками, голови правлінь і керівники асоціацій ОСББ.

Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності, розповіла учасникам Форуму про головні напрями роботи Фонду і можливості, які отримують його бенефіціари. «Важливо зазначити, що брати участь у програмах Фонду — і “ВідновиДІМ”, і “Енергодім” — можуть виключно будинки, в яких створені ОСББ, — зазначила вона. — Ми цілком розуміємо запит управителів щодо участі у наших програмах і робимо все, щоби це стало можливо. Проте сьогодні ОСББ — наші єдині бенефіціари. Це вимога міжнародних партнерів, які в межах співпраці з Фондом надають українцям надзвичайно велику фінансову і консультативну підтримку — як у процесі енергомодернізації будинків, так і у процесі відновлення житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії росії. Наразі міжнародні донорські організації розглядають ОСББ як найбільш надійну форму управління багатоквартирними будинками, що спонукає співвласників бути активними та відповідальними в ухваленні рішень щодо спільного майна. Втім, створене ОСББ для надання послуг з управління багатоквартирним будинком може вибрати управляючу компанію — і у такий спосіб долучатися до участі у програмах Фонду».

Наразі Фонд енергоефективності реалізує два напрями — надає гранти на енергомодернізацію будинків і на проведення будівельних робіт з відновлення багатоповерхівок, пошкоджених внаслідок війни. Фінансову донорську підтримку Фонду забезпечують Європейський Союз та уряд Німеччини. Програму «Енергодім», у межах якої ОСББ можуть отримати до 70% компенсації енергоефективних заходів, Фонд реалізує з 2019 року. Відтоді у ній взяли участь 65,5 тис. домогосподарств. Орієнтована сума грантів — 4,5 млрд грн, з яких 871,4 млн грн компенсовані за рахунок грантів. У листопаді 2022 року Фонд запустив нову Програму «ВідновиДІМ», учасники якої отримують грант на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості матеріалів і робіт. Це реальна можливість для ОСББ отримати фінансування на ремонт житла, що зазнало пошкоджень внаслідок бойових дій, та підвищити його енергоефективність.

Щоби допомогти ОСББ швидко та ефективно реалізовувати проєкти у межах програм Фонд енергоефективності запустив маркетплейс. На онлайн-майданчику можна знайти надавачів послуг (зокрема, енергоаудиторів, проєктувальників, фахівців технічного нагляду), а також перевірені підрядні організації. Крім того, тут створений каталог необхідного обладнання і будівельних матеріалів. «Запрошуємо ОСББ, будівельні компанії, виробників обладнання та матеріалів реєструватися на сайті, — прокоментувала Юлія Сабатюк. — Адже це дає змогу оперативно знаходити виконавця робіт, замовника ваших послуг або потенційного покупця ваших товарів. Управителі також можуть користуватися можливостями маркетплейсу, але без реєстрації. Наголошую, що ми і надалі ініціюватимемо включення управителів будинків до бенефіціарів наших програм».

 

Нагадаємо, нещодавно Фонд презентував ОСББ переваги маркетплейсу

Share:

(0) Коментарі(в)