Перейти до основного вмісту

Полтава стала партнером Фонду енергоефективності

Полтава стала партнером Фонду енергоефективності

Полтава стала партнером Фонду енергоефективності

Полтава стала наступним містом, що підтвердило свої наміри про допомогу у розвитку енергоефективності: 15 грудня підписано Меморандум про співробітництво між Полтавською міською радою та Фондом енергоефективності.  

Наразі в Полтаві діє міська програма співфінансування енергоефективних заходів “Програма підтримки ОСББ м. Полтава на 2020 – 2025 роки”. На реалізацію цієї Програми у міському бюджеті на 2021 рік було передбачено фінансування у розмірі 3,4 млн грн. 

«В масштабах України Полтава вже в числі лідерів за рівнем підтримки ОСББ, тут вже діє потужна Програма, розроблена до 2025 року, яка передбачає відшкодування ОСББ частини відсоткової ставки до 25%, а також 30 % тіла кредиту після завершення робіт. Це дуже серйозний рівень підтримки і після підписання Меморандуму ми очікуємо суттєве посилення співпраці», - зазначив Єгор Фаренюк.

1

З початку дії програми “Енергодім” Фонд отримав 8 заявок з Полтави, загальною вартістю близько 50 млн грн.

Очільник Фонду енергоефективності зауважив, що там, де місцева влада підтримує ОСББ, впровадження енергоефективних заходів відбувається значно швидше і ефективніше, ніж там, де ОСББ не мають місцевої підтримки.  

«Сьогодні впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках – життєва необхідність і співпраця з регіонами має надзвичайно велике значення у процесі реалізації енергоефективних заходів. Фонд енергоефективності всіляко допомагає регіонам у розробці нових місцевих програм підтримки ОСББ, аналізує/адаптує наявні місцеві програми, надає типові місцеві програми для міст та ОТГ тощо, проте лише спільними зусиллями можна досягти бажаних результатів», - підкреслив Єгор Фаренюк. 

Українські міста активно долучаються до співпраці з Фондом, наразі в Україні діє 125 місцевих програм співфінансування заходів за Програмою «Енергодім», ще 29 програм наразі готується до затвердження. Про це повідомив Єгор Фаренюк, в.о. директора ДУ «Фонд енергоефективності» під час підписання Меморандуму з містом Полтавою.

Валерій Пархоменко, перший заступник Полтавського міського голови, повідомив, що Полтава зацікавлена у співпраці з Фондом енергоефективності і прагне розвитку енергоефективності у житловому секторі.

“Завдяки розвитку цього важливого напрямку ми покращимо енергетичну безпеку та знизимо споживання енергії. Тим самим зможемо покращити життя полтавців, зменшив їх платіжки за рахунок енергозбереження та енергоефективності”, - наголосив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.  

2

“Я думаю, що сьогоднішня подія відбувається вчасно, оскільки ми проходимо через енергетичну кризу. Рішення полягає у контролі спожитої енергії – це наша з вами спільна відповідальність. Я дуже рада, що відбудеться така подія, як підписання Меморандуму між Фондом енергоефективності та Полтавською міською радою. Меморандум свідчить про подальше налаштування місцевої влади підтримувати впровадження й посилення енергоефективності у житлових комплексах. Кожен завершений проект є прикладом для мешканців міста й області. Створення Фонду енергоефективності є результатом спільної роботи Німеччини, Європейського Союзу й України. Завдяки Фонду допомога сьогодні надається більше ніж 78 тис. сімей – це справжня історія успіху, частиною якого є й полтавці”, – зазначила керівниця відділу “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля” Представництва ЄС в Україні Хлоя Алліо.

На завершення учасники заходу обмінялись словами вдячності та висловили сподівання на плідну співпрацю. 

У наступному році  у планах Фонду підписати меморандуми з громадами Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Харківської, Черкаської, Рівненської, Івано-Франківської, Хмельницької, Вінницької, Закарпатської, Луганської, Тернопільської, Житомирської, Запорізької та Чернівецької областей.

 Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві програми підтримки ОСББ-учасників програми “Енергодім” можна переглянути на карті, яка постійно оновлюється.

Детальна інформація про програму “Енергодім” - на нашому сайті за посиланням: https://energodim.org/

 

(0) Коментарі(в)