Перейти до основного вмісту

Країни Європи обмінялися досвідом енергомодернізації у рамках роботи координаційної групи з енергоефективності

Країни Європи обмінялися досвідом енергомодернізації у рамках роботи координаційної групи з енергоефективності

Країни Європи обмінялися досвідом енергомодернізації у рамках роботи координаційної групи з енергоефективності

23-24 червня 2021 року відбулося 26-те засідання та семінар координаційної групи з енергоефективності, організоване Енергетичним співтовариством та присвячене обговоренню питань підвищення рівня енергоефективності у житловому секторі та обміну досвідом у цій сфері між країнами.

Останні події в сфері енергоефективності в ЄС та власний досвід реконструкції житлових будинків представили учасники з Чехії, Хорватії, Австрії, України.

Про зміни в сфері енергоефективності в Україні, що відбуваються завдяки створенню та роботі Фонду енергоефективності, розповідали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Май Нґуєн, керівниця програми “Енергоефективність для України” Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового Банку) під час воркшопу з учасниками заходу.

“Вартість комплексних проектів з реновації багатоповерхівок в Україні, які реалізує Фонд енергоефективності, перевищує 5,4 млрд грн. Сьогодні вже 62 тисячі українських сімей є учасниками програми “Енергодім” і ця кількість зростає. Однак, тільки ринкова конкуренція може прискорити зростання кількості проектів з модернізації будинків, підвищити рівень будівельних робіт і якість впровадження проектів в цілому”,  - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

За її словами, для подальшого масштабування проектів з енергомодернізації багатоповерхівок по всій країні необхідно продовжувати розвиток банківських продуктів, доступних для більшості ОСББ, які мають потребу у додатковому фінансуванні. Також вкрай важливо, щоб реформа у сфері енергоефективності в Україні й надалі залишалася у фокусі пріоритетів влади та міжнародних партнерів.

Пані Нґуєн розповіла присутнім про роль IFC у популяризації та підвищенні рівня енергоефективності житлового сектору України, зокрема, про проект з підтримки Фонду енергоефективності, що реалізується у партнерстві з Європейським Союзом та Німеччиною.

Так, IFC не лише підтримав створення Фонду ЕЕ, а й допоміг у розробці операційної моделі Фонду, корпоративного управління та програми “Енергодім”. Наразі IFC адмініструє Мультидонорський трастовий фонд, з якого ОСББ виплачуються гранти за програмою “Енергодім” у рівних частинах з Фондом ЕЕ. 

Крім того, IFC допоміг банкам-партнерам в гармонізації їх продуктів та послуг для ОСББ за програмою «Енергодім», підтримує співвласників завдяки мережі з тридцяти регіональних консультантів у всіх областях України, які допомагають їм у процесі модернізації житла.

Учасниками онлайн заходу стали представники Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Фонду енергоефективності, Міністерства промисловості та торгівлі Чеської Республіки, Європейської комісії, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), німецького державного банку розвитку KfW, Світового банку.

Учасники обговорили дорожню карту кліматичних цілей до 2030 року, питання сертифікації будівель, діючі програми, а також інвестиції в енергоефективність та відновлювані джерела енергії.

Зокрема, у рамках заходу Хорватія та Чехія презентували ключові аспекти та результати впровадження власних програм енергомодернізації багатоповерхівок. Так у Хорватії у період 2014-2020 рр. завдяки заходам з підвищення рівня енергоефективності було досягнуто 56,65% сукупної економії енергії та скорочення викидів СО2 у розмірі 63,5 млн тонн.

Як повідомлялося, Фонд презентував досвід модернізації житлового сектору в Україні під час Європейських днів розвитку, що цьогоріч пройшли 15-16 червня в онлайн форматі.



 

(0) Коментарі(в)