Перейти до основного вмісту

ОСББ у Чорткові після енергомодернізації будинку отримало в середньому 35% економії у платіжках

ОСББ у Чорткові після енергомодернізації будинку отримало в середньому 35% економії у платіжках

ОСББ у Чорткові після енергомодернізації будинку отримало в середньому 35% економії у платіжках

Чортківчани одними з перших в Україні подали заявку на участь у програмі “Енергодім” та зробили свій будинок енергоощадним.

За словами Лариси Бойчун, голови правління ОСББ “Є. Коновальця №2” у Чорткові, їхня стара чотириповерхівка не ремонтувалася вже понад 50 років, у ній текли труби, гнила проводка, тому будівля потребувала модернізації.

Програма “Енергодім” вдихнула нове життя у цей будинок, завдяки якій мешканці відчули перші результати реновації  –  отримали суттєву економію споживання енергоресурсів, а саме, почали споживати мінімум вдвічі менше газу і, як наслідок, отримали значно менші платіжки. 

Найбільша економія у платіжках - у мешканців квартир на верхніх поверхах та кутових квартир, у середньому 35% економії у платіжках. До прикладу, у квартирі площею 56,9 м2 до утеплення у січні 2020 року було витрачено 111 м3 газу, а в січні 2021 року - 44 м3.  У листопаді 2019 року - 152 м3 газу проти 41 м3 газу у листопаді 2020 року”, - розповідає про результати енергомодернізації Лариса Бойчун.

1

Характеристики будинку та проведені енергозаходи

ОСББ “Є. Коновальця №2” - це 62-річна чотириповерхівка у Чорткові, яка має чотири під'їзди та 68 квартир, у яких зареєстровано близько 125 мешканців. 

Співвласники обрали пакет Б “Комплексний” програми, за яким:

- утеплили фасад будинку;

- утеплили дах;

- утеплили стіни нижче рівня ґрунту.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту – близько 3,7 млн грн, з яких майже 2,6 млн грн – грант за програмою “Енергодім”.

Власний внесок співвласників загалом – 1,1 млн грн

Вартість робіт на кожну квартиру склала 389,4 грн/м2 або 23 364 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Чортківська міська рада повернула близько 100 тис. грн на погашення відсотків за кредитом.

Заощадження

Прогнозована економія, розрахована енергоаудитором, складе 252,6 тис. кВт∙год/рік або 168,7 тис. грн/рік. Таким чином споживання енергії може скоротитися на 35,1%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 52,3 тонн/рік.

За розрахунками енергоаудитора, вже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 59,6 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або 3,6 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м. 

 2

Якщо ви також хочете отримати грант Фонду на впровадження заходів з енергоефективності та зробити свій будинок більш комфортним і теплим приєднуйтеся до програми “Енергодім”: https://energodim.org/

Якщо у вас залишилися питання ви можете проконсультуватися з регіональними радниками IFC: https://bit.ly/37wJodf

Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

 

 

 

 

 

 

 

(0) Коментарі(в)