Перейти до основного вмісту

Запуск нової програми «ВідновиДІМ» анонсували на XIIІ Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

Запуск нової програми «ВідновиДІМ» анонсували на XIIІ Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

Запуск нової програми «ВідновиДІМ» анонсували на XIIІ Всеукраїнському форумі ОСББ у Львові

10-11 листопада 2022 року у Львові пройшов XIIІ Всеукраїнський Форум ОСББ, який об'єднав керівників об’єднань співвласників будинків та активістів у сфері житлово-комунального господарства (ЖКГ). Цьогоріч основною темою для обговорення  стали виклики для житлово-комунального господарства в умовах війни, зокрема, підготовка до опалювального сезону та відновлення житла на деокупованих територіях.

Учасниками заходу стали представники Інституту міста, Львівської міської ради, Мінрегіону, Фонду енергоефективності, GIZ Ukraine, та інші експерти зі сфери енергоефективності та ЖКГ.

Учасників привітали Андрій Садовий, міський голова Львова, Василь Лозинський, в. о. Міністра розвитку громад та територій України та Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності.

«Ми починаємо новий проект «ВідновиДІМ», кошти у розмірі 5 млн євро на перший етап вже є. Наші донори готові інвестувати ще, але маємо показати гарні результати. Ця програма буде корисною для ОСББ, будинки яких були пошкоджені внаслідок воєнної агресії. Кошти будуть надаватись Фондом енергоефективності безповоротною допомогою у розмірі 100%» - заявив Василь Лозинський.

Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності, розповіла про поточну ситуацію у Фонді, перешкоди, з якими довелось зіткнутися на початку дії воєнного стану, перспективи розвитку установи та запровадження єдиної, на даний момент, програми в Україні, яка має компенсовувати кошти за ремонти пошкоджених будинків вже зараз. 

2

«Сьогодні ми маємо проект програми з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок воєнних дій - «ВідновиДІМ». Планується, що це буде максимально проста грантова програма, яка передбачатиме надання ОСББ грантів на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт на проведення першочергових ремонтних робіт у будинках, пошкоджених внаслідок воєнних дій. Зокрема це такі роботи, як заміна або ремонт вікон, зовнішніх дверей, фасадів, ремонт дахів та інших робіт, необхідних для забезпечення функціонування пошкоджених будинків» - підкреслила Юлія Сабатюк. 

Вона зауважила, що це буде повністю грантова програма, яка буде реалізовуватись за кошти Європейського Союзу і поки що буде діяти лише в 4 регіонах України – Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях. 

Окрім проекту нової Програми «ВідновиДІМ», Юлія Сабатюк презентувала основні результати діяльності Фонду за Програмою «Енергодім».

1

Зокрема, вона повідомила, що наразі 223 будинки модернізовано частково або повністю, з них  97 виконали всі роботи і отримали гранти. Вартість завершених проектів складає 413,6 млн грн, грант Фонду - 283,6 млн грн. У період воєнного стану Фонд не припинив своєї діяльності, з 24 лютого 63 ОСББ повністю завершили роботи з реалізації енергоефективних заходів у своїх будинках і отримали гранти. Загалом, з початку дії воєнного стану, Фонд компенсував 446 млн грн.

«Фонд не припинив своєї діяльності у період дії воєнного стану, але на сьогодні є необхідність відновлення фінансового забезпечення діяльності Фонду. Необхідно, щоб Уряд вніс відповідні зміни до постанови КМУ від 9 червня 2021 року № 590, щоб Державна казначейська служба мала можливість фінансувати видатки Фонду в особливому режимі в умовах воєнного стану. Буду вдячна, якщо до резолюції сьогоднішнього Форуму буде внесено це надзвичайно важливе питання», - резюмувала пані Сабатюк.

Крім того, під час Форуму вона презентувала результати енергомодернізації багатоповерхівок за Програмою «Енергодім», які, попри всі виклики, були завершені в період воєнного стану. Серед них ОСББ «Житлокомплекс 44» у м.Хмельницький, «Дюжина 143» у м.Черкаси, ОСББ «Комунар-3» у м.Миколаїв, ОСББ «Гагаріна-1» у м. Рівне, ОСББ «Шевченка 322» у м.Львів та інші.

Також, у рамках Форуму, голови ОСББ з Луцьку та Миколаєва поділилися власними успішними кейсами енергомодернізації житла за Програмою «Енергодім» та результатами отриманої економії енергоресурсів та коштів за комунальні послуги.

Учасники обговорили, які виклики постали перед ОСББ на деокупованих територіях, та як готувались міста до опалювального сезону.  

Під час другого дня Форуму були розглянуті та обговорені питання дахових котелень, їхні переваги та недоліки. Учасники Форуму розробили спільну резолюцію, яка буде направлена на розгляд уряду. 

Як повідомлялося, 20 жовтня, в рамках «Recovery Forum Ukraine 2022», Фонд енергоефективності презентував основні положення проекту програми «ВідновиДІМ»

3

(0) Коментарі(в)