Перейти до основного вмісту

Агентство з енергоефективності житла в Литві відвідали фахівці Фонду енергоефективності

Агентство з енергоефективності житла в Литві відвідали фахівці Фонду енергоефективності

Агентство з енергоефективності житла в Литві відвідали фахівці Фонду енергоефективності

 

Фахівці технічного офісу Фонду енергоефективності з 7 по 10 жовтня відвідали Агентство з енергоефективності житла Литви (ВЕТА) для обміну досвідом з литовськими колегами. 

Український Фонд енергоефективності представили Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду, Олег Покідько та Дмитро Сирих - керівники відділів технічного офісу.

Разом з колегами з Литви вони взяли участь у процесі верифікації та технагляду, відвідали реалізовані об'єкти та ті, в яких тільки почали реконструкцію у Вільнюсі і Укмерге. 

Реформування системи ЖКГ в Литві розпочалося ще у 90-х роках 20 століття і було досить важким. Зараз уся законодавча та нормативна база з термомодернізації житлового фонду в Литві розроблена і синхронізована під процедури Агентства BETA, види робіт і їх етапи. Якщо до переліку робіт входить термомодернізація будівлі, то відповідно до вимог фасад повинен мати єдиний архітектурний вигляд, балкони повністю скляться і утеплюються.

Щоб розпочати заходи з енергоефективності для багатоповерхівки,  розробляється інвестиційний план, який містить дані з енергоаудиту, сертифікат та перелік енергоефективних заходів. Після цього розробляється технічний проект, в якому немає кошторисної частини, тільки технічні рішення. Вибір проектної організації та підрядника з будівельних робіт відбувається за тендерною процедурою. За перебігом реалізації проектів наглядають фахівці технічного нагляду - усі роботи мають проходити у відповідності до  техкарт – а співробітники Агентства за виконанням пунктів інвестиційного плану.

Однією з основних відмінностей Литви є те, що проект з енергоефективних заходів впроваджує адміністратор проекту, якого призначає муніципалітет чи обирають співвласники будинку. Він проводить роботу з власниками, ініціює проект, оголошує торги, стежить за всіма етапами виконання робіт, комунікує з підрядниками, підписує акти тощо. Під час виконання будівельних робіт адміністратор проекту двічі-тричі на тиждень відвідує кожен об'єкт, контролює відсоток виконаних робіт і процес будівництва в цілому. На думку Єгора Фаренюка, технічного директора Фонду енергоефективності, саме інститут адміністраторів проектів допомагає реалізовувати проекти швидко і якісно.

Щодо роботи самого литовського агентства, то в ньому, окрім інших, працюють 25 менеджерів-адміністраторів, які всебічно оцінюють подані проекти, ведуть документацію та комунікують із бенефіціарами.

Минулого року до Агентства надійшло 550 заявок, в 2019 році – 780 заявок. Наразі в роботі знаходиться близько 1200 проектів.

В найближчих планах литовських колег - реновація відразу цілих кварталів і районів, включаючи підприємства, що виробляють енергію (в роботі вже 3 пілотних проекти квартальної модернізації).

1

2

3

5

 

(0) Коментарі(в)