Перейти до основного вмісту

“Енергодім” у Прилуках: з ОСББ Полтавщини поділилися досвідом модернізації будинку

“Енергодім” у Прилуках: з ОСББ Полтавщини поділилися досвідом модернізації будинку

“Енергодім” у Прилуках: з ОСББ Полтавщини поділилися досвідом модернізації будинку

Фонд енергоефективності продовжує знайомити ОСББ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім” у різних регіонах України.

У червні ОСББ вже оглянули низку об'єктів, серед яких, зокрема, модернізовані будинки “Конякіна 29” у Луцьку, “Щурата 8” у Львові та “Липи 4 “ у Новояворівську.

14 липня за сприяння Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ОСББ з Полтавської області презентували будинок “Земська 39”, де вже завершений проект термореновації житла за пакетом Б “Комплексний”.

4

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, Миргородської та Лубенської міських рад, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC.

Організатори заходу провели екскурсію по оновленому будинку. У цій п'ятиповерхівці раніше були старі вікна та двері, протікаючі труби, а також низька температура у квартирах, а зараз - утеплений фасад й трубопроводи гарячої води та тепла, а також модернізована система опалення та нові вікна й двері у місцях загального користування.

1

Вартість проекту енергомодернізації понад 37-річної п'ятиповерхівки склала 4,2 млн грн, з яких близько 2,97 млн грн або 70% грант за програмою.

За словами Валентини Трохименко, голови правління ОСББ “Земська 39”, мешканці уже заощадили на опаленні у середньому 45-50% після проведення термореновації будинку.

2

У рамках заходу до учасників із відеозверненням звернулася Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, яка презентувала деталі Програми.

Фонд продовжує приймати нові заявки. Коштів достатньо, щоб брати на себе зобов'язання та виплачувати гранти ОСББ-учасникам Програми. Сподіваюся, що за підтримки місцевої влади ОСББ будуть готові до реалізації таких проектів. Енергоефективна математика доводить: краще не чекати іншого часу, шляху чи можливості, а інвестувати в енергоефективність тут і зараз”, - підкреслила очільниця Фонду.

ОСББ з Полтавщини також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

3

Станом на 30 червня модернізовано 51 будинок за програмою Енергодім (ОСББ-учасники програми подали заявки на верифікацію проекту). Завершили участь у Програмі (отримали всі гранти) - 23 ОСББ.

Як стати учасником програми “Енергодім”?

Щоб модернізувати будинок за програмою “Енергодім” ОСББ спочатку має ознайомитися з умовами Програми та умовами Грантового договору і погодитися з ним (https://eefund.org.ua/dokumenti). Після цього -  провести загальні збори ОСББ, енергоаудит будівлі, та подати заявку на участь у Програмі.  

Детальніше про програму “Енергодім” - https://energodim.org/

Які ЕЕ заходи можна провести, щоб модернізувати будинок?

Щоб модернізувати будинок необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступними кроками є балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях. 

Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: info\support@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: https://energodim.org/#get_consult

Регіональні радники IFC нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» реалізується ДУ «Фонд енергоефективності» з серпня 2019 року. 

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».

Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій. 

 

(0) Коментарі(в)