Перейти до основного вмісту

Ощадбанк став партнером Фонду енергоефективності у реалізації програми “Енергодім”

Ощадбанк став партнером Фонду енергоефективності у реалізації програми “Енергодім”

Ощадбанк став партнером Фонду енергоефективності у реалізації програми “Енергодім”

Державний ощадний банк України (Ощадбанк) став партнером Фонду енергоефективності у реалізації масштабних проектів з комплексної енергомодернізації житла українців за Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

Відповідну угоду про співпрацю підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Ольга Байцар, член правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес. 

«Ми розпочинаємо співпрацю з Ощадбанком, якому довіряє значна частина українців. Тож, впевнена, таке партнерство дозволить пожвавити енергоефективний сектор та сприятиме залученню ще більшої кількості наших громадян до здійснення енергоефективних заходів у своїх оселях», – коментує Юлія Головатюк-Унгуряну. 

1

Ощадбанк є другим за розміром активів фінансовим інститутом серед усіх банків України із найбільшою кількістю відділень, що налічує майже 1 800 установ, у яких обслуговуються понад 7 мільйонів клієнтів. 

З появою нового банку-партнера сукупна потужність банківських партнерських відділень Фонду охоплює 3 911 установ, що становить 55% усієї банківської системи України. Тобто в кожному другому відділенні банку країни, вже є доступ до програми “Енергодім” Фонду енергоефективності.

«Ощадбанк має успішний досвід кредитування ОСББ та ЖБК у рамках державної програми з енергоефективності. У 2021 році разом з Фондом енергоефективності ми пропонуємо новий інструмент для здійснення енергомодернізації багатоповерхових будинків. Він дасть можливість ще більшому числу ОСББ долучитись до програми “Енергодім” та після проведення необхідних заходів отримати більш комфортне житло та заощадити на комунальних платежах», – зазначила Ольга Байцар, член правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес.

В Україні близько 200 тисяч багатоповерхових будинків, більше 30 тисяч з них мають ОСББ та є потенційними бенефіціарами Фонду енергоефективності.

Банки-партнери виступають “єдиним вікном”, через яке ОСББ можуть подавати заявки на участь в програмі “Енергодім”, на рахунок, відкритий в банку-партнері, ОСББ отримують гранти від Фонду енергоефективності.

В рамках нового партнерства Ощадбанк також надаватиме позики ОСББ для реалізації заходів з енергоефективності. 

Нагадаємо, що умовами програми “Енергодім” ОСББ не обмежені у виборі банку для отримання кредиту на реалізацію енергоощадних заходів. Співвласники можуть взяти кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.

2

Довідково: 

Фонд енергоефективності  —  єдина в Україні державна установа, створена Урядом України як інструмент модернізації багатоквартирного житлового фонду держави. Діяльність установи полягає у наданні грантів, що компенсують більшу частину витрат ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках за програмою “Енергодім”.

Програма “Енергодім”  надає можливість не лише модернізувати внутрішні системи старих будинків, провести зовнішнє утеплення, а й зменшити споживання енергії та витрати мешканців на комунальні послуги.

Програма фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Станом на початок квітня 2021 року на участь у Програмі Фонду подано понад 600 заявок ОСББ, вартість енергоощадних проектів перевищила 4,6 млрд грн, а орієнтовний розмір грантів складе понад 3,1 млрд грн. 

Ощадбанк – український комерційний банк, 100% акцій якого належать державі,  був зареєстрований Національним банком 31 грудня 1991 року. На українському ринку Ощадбанк є другим за розміром активів фінансовим інститутом із найбільшою кількістю відділень. У ньому обслуговується понад 7 мільйонів клієнтів:фізичні особи, підприємства малого і середнього бізнесу, а також найбільші компанії України приватної та державної форм власності. Кількість представників сектору мікро-, малого та середнього бізнесу на обслуговуванні в Ощадбанку на початку квітня сягнула 200 тисяч.

Карта відділень Ощадбанку - https://www.oschadbank.ua/ua/map

(0) Коментарі(в)