Перейти до основного вмісту

На Миколаївщині презентували програму “Енергодім”

На Миколаївщині презентували програму “Енергодім”

На Миколаївщині презентували програму “Енергодім”

4 грудня в Миколаєві відбувся Південний регіональний форум, під час якого презентували Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» Фонду енергоефективності.

Форум зібрав представників міської влади та ОСББ з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Загалом форум відвідало майже 200 осіб.

Олександр Омельчук, заступник міського голови підкреслив, що Миколаїв активно підтримує реалізації масштабних проектів з комплексної термомодернізації житла в місті. “Енергоефективність сьогодні -  це вже не мода, вона впевнено стала невід’ємною складовою нашого життя. Енергетична незалежність стала стратегією держави. Щодня ми впроваджуємо заходи раціонального використання енергоресурсів. Шлях нам підказують професіонали. Миколаїв вже налагодив співпрацю із Фондом енергоефективності. Знайдені разом рішення вже втілюються у життя в наших ОСББ, муніципальних і соціальних закладах. Ми разом не тільки впроваджуємо новітні технології, а і міняємо підхід до організації сучасного життя. Тому я із задоволенням вітаю кожну нову пропозицію Фонду енергоефективності. Миколаїв, без сумнівів, прагне стати сучасним технологічним містом, в якому буде комфортно жити. Наступні до цього кроки ми обов’язково будемо робити разом” - Олександр Омельчук.

Юлія Зязіна, юрист Фонду енергоефективності розповіла про програму “Енергодім”, зокрема умови надання грантів для ОСББ. Вона наголосила, що на сьогоднішній день Фонд отримав 13 заявок від ОСББ дві з яких - Миколаїв. 

Анастасія Щербиніна, експерт із енергозбереження та енергоефективності Фонду ознайомила представників ОСББ з основними технічними аспектами програми “Енергодім”, з деталями заповнення Опису проекту та з вимогами до вибору матеріалів та обладнання. Вона наголосила, що вже створено карту енергоаудиторів і тепер кожне ОСББ зможе знайти якісного енергоаудитора в своєму регіоні.

У Миколаєві в грудні 2019 року планується затвердження міської програми, за якою ОСББ міста Миколаєва можуть отримати відшкодування в розмірі 30% тіла кредиту (якщо сума кредиту менше 800 тис. грн) або від 30 до 45% тіла кредиту (якщо сума кредиту більше 800 тис. грн) на енергоефективні заходи за програмою «Енергодім».

Станом на 04.12.2019 в Миколаєві 537 ОСББ та 3372 багатоквартирних будинків. Більшість цих будинків побудовані до 1970 року. Відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження. Фізичне та моральне старіння конструкцій, внутрішніх інженерних систем, призводить до незадовільного стану будинків в цілому і неможливості забезпечити в них комфортне проживання мешканців. Впровадження заходів з термомодернізації буде сприяти збільшенню їх терміну експлуатації.

Нагадаємо, що раніше програму “Енергодім” презентували в Луцьку

1

2

 

 

(0) Коментарі(в)