Перейти до основного вмісту

Меморандум з Павлоградом підписано

Меморандум з Павлоградом підписано

Меморандум з Павлоградом підписано

11 листопада у Павлограді відбулась презентація Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”. У рамках заходу Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю з Павлоградською міською радою, метою якого є налагодження співпраці та консолідація зусиль, спрямованих на підтримку ініціатив щодо енергоефективності.

Місто Павлоград першим адаптувало і затвердило міську програму для співфінансування ОСББ, що беруть участь у Програмі "Енергодім". Програма передбачає відшкодування тіла кредиту або відсотків за кредитною угодою. Відшкодування тіла кредиту з міського бюджету надається ОСББ у розмірі 30% від вартості робіт, але не більше 900 тис грн на проведення робіт та придбання матеріалів з термомодернізації житлового будинку (утеплення стін, фундаментів, підвальних приміщень, горищ, покрівель) та не більше 500,0 тис. грн па проведення інших видів робіт та придбання матеріалів по впровадженню заходів енергоефективності житлового будинку. 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності: “Кошти з державного бюджету надходять на рахунок Фонду енергоефективності у вигляді статутного капіталу. Минулого тижня Кабінет Міністрів України  збільшив статутний капітал Фонду енергоефективності з 1 млрд 600 млн грн до 2 млрд 719,3 млн грн. Тобто кожне ОСББ має бути впевнено, що грошей вистачить на всіх”.

Анатолій Вершина, міський голова Павлограду: “Максимальна енергоефективність будівель та зменшення витрат мешканців на комунальні платежі є пріоритетними для міської ради. Ми показуємо приклад не іншим містам, а іншим будинкам, щоб вони бачили, що це можливо, якщо вони виконають певні енергоефективні заходи, то вони зекономлять свої кошти. Ми плануємо в наступному році зробити, як мінімум, два будинки за Програмою, цим ми надамо приклад для всіх інших будинків”.

В рамках заходу Тарас Оборонов, експерт із енергозбереження та енергоефективності Фонду розповів про технічні аспекти програми “Енергодім”, ознайомив з основними вимогами Фонду до енергетичного аудиту та проектно-кошторисної документації, а також звернув увагу на вимоги до обладнання та матеріалів.

Нагадаємо, що раніше фахівці Фонду енергоефективності презентували програму “Енергодім” у Рівному та Вінниці.


1

2

3

 

(0) Коментарі(в)