Перейти до основного вмісту
 • Головна
 • Ключові партнери
 • Ключові партнери

   
  about us infographics about us infographics

  Фонд енергоефективності України

  надає технічні рішення та фінансову підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів. Програма Фонду енергоефективності передбачає часткове відшкодування вартості комплексних проектів з термореновації.

  Діяльність Фонду енергоефектиності фінансується бюджетом України. Управління Фондом здійснює Наглядова рада Фонду та команда менеджерів Фонду. До Наглядової ради Фонду входять двоє члени Уряду України, незалежні члени, а також представник Мультидонорського трастового Фонду.

  Мультидонорський трастовий фонд

  являє собою донорські кошти Євросоюзу та Німеччини, які управляються Міжнародною фінансовою корпорацією IFC. Кошти з мультидонорського трастового фонду направляються для співфінансування/часткового відшкодування вартості комплексних проектів з термореновації.

  Кабінет Міністрів України

  створив Фонд енергоефективності, який фінансується за рахунок коштів Держбюджету України у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC та за фінансової підтримки ЄС й уряду Німеччини, а також за технічної підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

  Європейський Союз

  є головним надавачем грантових коштів на реалізацію проекту в Україні. Кошти, надані Євросоюзом, як і кошти іншого донора – Уряду Німеччини, наповнюють Мультидонорський трастовий фонд. Останній перераховує кошти до банків-партнерів, забезпечуючи постійне надання грантів ОСББ на проведення термомодернізації.

  Уряд Німеччини

  є другим надавачем грантових коштів на реалізацію проекту в Україні. Кошти, надані Урядом Німеччини, наповнюють Мультидонорський трастовий фонд.

  Міжнародна фінансова корпорація – IFC

  Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC) впроваджує комплексну програму консультативних послуг, спрямовану на підтримку Фонду, управління внесками донорів та створення сприятливих ринкових умов для енергоефективної модернізації багатоквартирних будинків в Україні.

  Для допомоги кліентам Фонду – ОСББ, IFC створив мережу регіональних консультантів, що працюватимуть у кожній області України та надаватимуть підтримку, як ОСББ, так і органам місцевої влади у проведенні інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо Фонду та питання енергоефективності у житловому секторі в цілому.

  Головним завданням регіонального консультанта є повний супровід місцевих ОСББ протягом процесу подання заявки на гранти та допомога ОСББ у створенні фінансових рішень із залученням Фонду та банків-партнерів для здійснення енергомодернізації у будинках.

  МБРР

  Команда консультантів проекту технічної допомоги від Міжнародного банку реконструкції та розвитку допомагає розробити внутрішні процедури, системи взаємодії та принципи роботи Фонду енергоефективності України, а також програми реновації багатоквартирних будинків на базі міжнародного досвіду європейських країн.

  GIZ

  Німецька федеральная компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) надає технічну підтримку в процесі розробки та тестування процедур Фонду енергоефективності України. Зокрема, проект GIZ допомагає технічному відділу Фонду енергоефективності та підтримує ОСББ в процесі проведення енергоаудитів, створення технічної документації та технічних стандартів для проектів з термомодернізації.

  Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні

  Проект ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) надає технічну підтримку Фонду, зокрема стимулює жителів багатоквартирних будинків переходити до більш ефективної форми власності над багатоквартирним будинком створюючи ОСББ, Проект також сприятиме зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

  Банки-партнери Фонду

  Банки-партнери Фонду є фінансовими інституціями, які відповідають критеріям фінансового партнера IFC, підписали партнерську тристоронню угоду з Міжнародною фінансовою корпораціє IFC та Фондом енергоефективності України й готові створити спеціальний банківський продукт, що забезпечить максимум сервісу для ОСББ-клієнтів Фонду. Банки- партнери Фонду є першим контактом ОСББ в процесі реалізації проекту і окрім надання кредиту, вони консультуватимуть ОСББ щодо збору документації, необхідної для отримання гранту.