Перейти до основного вмісту

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 120 громад

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 120 громад

Енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 120 громад

Станом на 31 серпня 2021 року 121 громада затвердила власні програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Мета програм - стимулювати створення ОСББ та відшкодовувати частину витрат співвласників на заходи з енергомодернізації житла, щоб зменшити фінансове навантаження на громадян. 

Обсяг фінансування затверджених програм складає понад 213 млн грн. Це означає, що більше 24,3 тисяч ОСББ можуть користуватися місцевою підтримкою у впровадженні енергоощадних заходів у своїх оселях.

Ще 31 раніше затверджена місцева програма не потребує змін/адаптації, 31 – у процесі розробки.

Місцеві програми попередньо були проаналізовані фахівцями Фонду енергоефективності, з них 90 програм прийнято з урахуванням положень програми “Енергодім”. 

Зокрема, одні з останніх програм у серпні були затверджені органами самоврядування у Cамборі та Ставищі.

Так, у Ставищі (Київська область) затверджено Цільову програму фінансової підтримки ОСББ, які беруть участь у програмі “Енергодім” на 2021-23 рр., яка адаптована під програму “Енергодім”.

За умовами програми, ОСББ відшкодовується частина відсоткової ставки протягом перших 12 місяців кредитування. У громаді 35 багатоквартирних будинки, з них 3 ОСББ.

Також протягом серпня між Фондом та містами було підписано 2 меморандуми про співпрацю у межах програми “Енергодім” - з Дружківською та Курахівською міськими радами у Донецькій області.

Всього за період дії Програми з вересня 2019 року станом на 31 серпня 2021 року між Фондом енергоефективності та громадами було підписано 230 меморандумів про співпрацю.

У третьому кварталі 2021 року Фонд планує підписати меморандуми з громадами Черкаської, Полтавської, Хмельницької та Кіровоградської областей.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

Як повідомлялося, Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з двома громадами Донеччини. 

 

(0) Коментарі(в)