Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності поновлює виплату грантів у повному обсязі

Фонд енергоефективності поновлює виплату грантів у повному обсязі

Фонд енергоефективності поновлює виплату грантів у повному обсязі

Фонд енергоефективності продовжує виконувати свої зобов’язання та компенсовувати ОСББ витрати, зокрема в межах Програми «Енергодім». Це стало можливим завдяки ухваленню постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» (від 23 грудня 2022 року № 1420).

Нагадаємо, що з початком дії воєнного стану фінансування Фондом енергоефективних проєктів було обмежене. Видатки Державного бюджету країни на забезпечення діяльності Фонду та на виплату зобовʼязань перед Бенефіціарами не були пріоритетними відповідно до Постанови КМУ № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Ухвалені зміни розв’язали цю проблему — відтепер усі проєкти фінансуватимуться у повному обсязі.

«Вдячні Уряду України, Міністерству фінансів і Міністерству розвитку громад та територій за сприяння у розв’язанні цього питання, — прокоментувала Олена Левченко, фінансовий директор Фонду енергоефективності. — Вдячні, що у цей, без сумніву, найскладніший для країни час ми можемо продовжувати реалізацію надважливих проєктів, наближаючи енергетичну незалежність України. Фонд енергоефективності і надалі втілюватиме у життя програми, спрямовані на реалізацію міжнародних угод, зокрема EE4U та EE4U-II. Боротьба України з агресором внесла значні зміни у суспільне та економічне життя. Та прагнення до незалежності і рух у євроінтеграційному напрямі залишаються незмінними. Дякуємо, що і надалі можемо опікуватися енергомодернізацією країни».

Розвиток поточної діяльності Фонду відбувається в умовах ініціювання та внесення змін до законодавства України. Ухвалення постанови № 1420 від 23 грудня 2022 року дасть змогу Фонду своєчасно  здійснювати виплати грантів ОСББ, які виконують свої зобов’язання за Програмою «Енергодім».

Нагадаємо, раніше Наглядова рада Фонду енергоефективності спростила деякі положення Програми «Енергодім».

Share:

(0) Коментарі(в)