Перейти до основного вмісту

Верховна Рада ухвалила держбюджет-2022: Фонду енергоефективності виділили 2,6 мільярди гривень

Верховна Рада ухвалила держбюджет-2022: Фонду енергоефективності  виділили 2,6 мільярди гривень

Верховна Рада ухвалила держбюджет-2022: Фонду енергоефективності виділили 2,6 мільярди гривень

Верховна Рада України сьогодні ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про державний бюджет України на 2022 рік.

Зокрема, на поповнення статутного капіталу Фонду енергоефективності у наступному році виділено 2 млрд 594 млн 335 тис. грн.

Про це йдеться в законі про Державний бюджет України на 2022 рік №6000 від 15 вересня, опублікованому на сайті парламенту.

За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосували 264 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.

“Ми вітаємо рішення народних депутатів! Стабільне фінансування галузі енергоефективності вкрай важливе, адже профінансовані проекти відчутно зменшують витрати мешканців багатоповерхівок на оплату житлово-комунальних послуг. Тисячі родин вже живуть в модернізованих будинках та заощаджують власні кошти”, - прокоментував Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності.

Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України зазначив, що пріоритетом для Уряду є досягнення енергетичної незалежності держави. Один із ефективних інструментів для зменшення споживання енергоресурсів у громадах — програма Фонду енергоефективності “Енергодім”, яка дозволить учасникам оновити власний житловий фонд та відшкодувати частину витрат на впровадження енергоефективних заходів. 

Наступного року з Державного бюджету України до Фонду енергоефективності буде спрямовано 2,6 млрд грн. Включаючи наявні кошти, загальний статутний капітал Фонду енергоефективності у 2022 році складе 5,4 млрд грн. Ці гроші підуть на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків у громадах України”, — зазначив Олексій Чернишов.

Окрім того, очільник Мінрегіону також додав, що наступного року також передбачено додаткове фінансування енергоефективних заходів в Україні від міжнародних організацій, зокрема, за співпраці з KfW, ЄІБ, Світовим банком тощо.

У 2021 році Кабмін виділив 100 млн гривень з державного бюджету на збільшення статутного капіталу Фонду енергоефективності і збільшив його до понад 2,8 млрд гривень. Таким чином, загальний статутний капітал Фонду енергоефективності у 2022 році складе 5,4 млрд грн.

Довідково. Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.

Загалом за весь час із держбюджету до капіталу Фонду було внесено 2,7 млрд грн, ще 100 млн євро для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори - Європейський Союз та Уряд Німеччини, які адмініструються IFC - Міжнародною фінансовою корпорацією. 

 

 

(0) Коментарі(в)