Перейти до основного вмісту

Типові помилки при підготовці документів для участі в програмі “Енергодім”

Типові помилки при підготовці документів для участі в програмі “Енергодім”

Типові помилки при підготовці документів для участі в програмі “Енергодім”

Зазвичай ОСББ роблять однакові помилки коли готуються до подання заявок для участі у програмі “Енергодім”. Тому, замість схвалення, ОСББ отримує від Фонду ЕЕ лист із переліком зауважень, які потрібно усунути якнайшвидше. 

Виправлення помилок вимагає додаткового часу, а значить енергомодернізація будинку затягується. 

Щоб допомогти ОСББ уникати неточностей, фахівці Фонду описали найтиповіші помилки та поділили їх на три основні категорії:

юридичні

технічні

фінансові

Щоб уникнути недоліків при підготовці документів для участі в програмі “Енергодім”, рекомендуємо ОСББ звернути увагу на перелік типових помилок.

Список також містить опис рішень, які допоможуть подавати заявки без помилок.

Після того, як ОСББ усуне неточності, необхідно надіслати до Фонду документи повторно. Зверніть увагу, що кількість повторних заявок до Фонду, на будь-якому етапі Програми необмежена. Однак, в разі відхилення заявки, пакет документів, надісланий до Фонду, не повертається заявнику, його потрібно оформлювати ще раз.

Найчастіші помилки це невірне оформлення копій документів, відсутність протоколів загальних зборів ОСББ та значні неспівпадіння загальних даних про будівлю. Серед фінансових неточностей помилки в загальній вартості проекту: заявники вказують суму, більшу за граничну, погоджену загальними зборами ОСББ та зазначену у протоколі.

Наприклад, у лютому Фонд відхилив заявку на участь в програмі “Енергодім” від ОСББ з Одеси (відповідно до п. 3.2.4 Додатку 12 Порядку дій учасників Програми) тому що, кількість голосів співвласників виявилася недостатньою для прийняття рішення про модернізацію будинку за умовами програми “Енергодім”. Співвласники одного із будинків, що входить в ОСББ, не захотіли використати можливості Фонду і не проголосували за рішення про участь у Програмі.

Фонд надіслав до ОСББ повідомлення про призупинення розгляду заявки та надав можливість у 60-денний термін доопрацювати заявку, виправити помилки та направити доопрацьовані документи повторно. 

На жаль, за цей період, ОСББ не виправило помилки та проігнорувало зауваження, тому Фонд змушений був відмовити заявнику та відхилив заявку.

Однак, якщо ОСББ вирішить знову подаватися на участь в програмі “Енергодім”, воно може подати нову заявку до Фонду. 


Нагадаємо, що станом на 14 лютого 2020 року* Фонд енергоефективності отримав 31 заявку на участь в Програмі “Енергодім”.

(0) Коментарі(в)