Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності став учасником Третього регіонального форуму ОСББ Рівненщини

Фонд енергоефективності став учасником Третього регіонального форуму ОСББ Рівненщини

Фонд енергоефективності став учасником Третього регіонального форуму ОСББ Рівненщини

27 вересня 2022 року відбувся третій регіональний форум ОСББ, який зібрав майже півтори сотні учасників з різних куточків Рівненщини та інших областей України.  Організатором заходу виступила Рівненська обласна державна адміністрація за участі Фонду енергоефективності та регіональних представників ОСББ.

Форум відкрив Віталій Коваль, голова Рівненської облдержадмністрації. 

«Війна - це не час для зупинки. Це час для змін і переосмислення, особливо в таких важливих питаннях, як енергоефективність. Сьогодні форум - майданчик напрацювання рішень, які згодом внесуть в обласну програму підтримки ОСББ. І приємно, що ідеї, які народжуються тут, масштабуватимуться і в інші області», - наголосив очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності, розповів про зростаючу динаміку реалізованих енергоефективних проектів за Програмою «ЕНЕРГОДІМ».

«З початку введення в країні воєнного стану 58 ОСББ повністю завершили проекти з енергомодернізації своїх будинків за Програмою «ЕНЕРГОДІМ», а виплачена Фондом сума грантів за цей період склала 376,3 млн грн. ОСББ з Рівненської області не пасуть задніх, навпаки - у числі лідерів за кількістю реалізованих проектів у період дії воєнного стану. Зокрема,  у період війни 10 ОСББ з Рівненщини завершили реалізацію своїх проектів, розмір гранту, виплаченого Фондом ОСББ з Рівненського регіону за цей період склав 32,4 млн грн” - зазначив директор Фонду.

Загалом ОСББ  Рівненщини подали 38 заявок на участь у Програмі ЕНЕРГОДІМ”, 20 заявок на затвердження проекту, з них 5 - під час дії воєнного стану.

Тож, як бачимо, енергомодернізація багатоквартирних будинків навіть під час війни набирає обертів і це додає оптимізму та віри у те, що наша країна, попри всі виклики, впевнено рухається у напрямку енергетичної незалежності.

Більш детально про результати реалізації Програми «ЕНЕРГОДІМ» та перспективні плани її розвитку всіх присутніх ознайомила Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності. За її словами, Фонд енергоефективності у період дії воєнного стану не припиняє своєї діяльності, продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання та надавати підтримку ОСББ, які подали заявки на участь у Програмі до війни для підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків. 

2

“Енергоефективність – це наш фронт, який дозволить нам бути незалежними від держави агресора. Окрім того, для того, щоб ОСББ могли продовжити участь в Програмі «ЕНЕРГОДІМ», на період воєнного стану, ми спростили окремі умови Програми, що також суттєво пришвидшило процес реалізації енергоефективних проектів”, - додала Юлія Сабатюк. 

Крім цього, Юлія Сабатюк анонсувала введення в дію нової програми Фонду енергоефективності “Відновлення”. Вона повідомила, що Фонд енергоефективності  розробив проект максимально простої грантової програми, яка передбачає можливості для ОСББ у вигляді надання грантів на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт.

“Згідно з розробленим проектом Програми фінансову підтримку зможуть отримати ОСББ, будинки яких були пошкоджені внаслідок воєнних дій, на проведення першочергових ремонтних робіт, зокрема таких, як заміна/ремонт вікон, зовнішніх дверей, фасадів, ремонт дахів та інших робіт, необхідних для забезпечення функціонування пошкоджених будинків”, - розповіла Юлія Сабатюк. 

1

Разом з тим вона наголосила, що для запуску цієї Програми потрібно зробити ще кілька важливих кроків та висловила сподівання, що зовсім скоро ця Програма запрацює.   

Нагадаємо, днями Фонд енергоефективності став учасником Форуму «Велике відновлення: енергетична інфраструктура»

Share:

(0) Коментарі(в)