Перейти до основного вмісту

Ремонт будинку ОСББ «Наддесення» з Чернігова у межах Програми «ВідновиДІМ»

Ремонт будинку ОСББ «Наддесення» з Чернігова у межах Програми «ВідновиДІМ»

Ремонт будинку ОСББ «Наддесення» з Чернігова у межах Програми «ВідновиДІМ»

Будинок ОСББ «Наддесення» з Чернігова зазнавав пошкоджень внаслідок вибухових хвиль та уламків кілька разів протягом лютого і березня 2022-го. У складі багатоповерхівки 1989 року побудови — 72 квартири, багато з яких залишилися без вікон внаслідок обстрілів російської армії. Щоби усунути ці руйнування, ОСББ звернулося до Фонду енергоефективності.

«У листопаді минулого року по телебаченню я побачив виступ представника Фонду — так дізнався про основні аспекти Програми “ВідновиДІМ”, — прокоментував Станіслав Миколайович Івусь, голова правління ОСББ. — Взяв ініціативу в свої руки та одразу почав проводити інформаційну роботу серед мешканців нашої дев’ятиповерхівки. Розповідав про умови Програми та можливості, які вона надає. Врешті на загальних зборах ухвалили рішення про участь. Також я звернувся до обласної ради щодо організаційної підтримки ініціативи ОСББ. Нам вдалося швидко знайти підрядну організацію, хоча багато працівників наразі мобілізовані. Наприкінці квітня Фонд схвалив заявку нашого ОСББ, а на початку вересня ми завершили виконання робіт у межах проєкту».

Для ОСББ механізм участі у Програмі був максимально простим: проєкт не потребував проходження державної експертизи, адже його кошторисна вартість не перевищувала 1 млн грн. Фонд енергоефективності надав ОСББ «Наддесення» грант — 512,1 тис. грн, за які у будинку замінили пошкоджені віконні блоки та блоки балконних дверей, зовнішні та внутрішні тамбурні двері. «Така фінансова допомога дуже вагома для відновлення нашого будинку, — зазначив Станіслав Миколайович. — Адже середньомісячне поповнення бюджету нашого ОСББ — 12 тис. грн. У мене залишилися позитивні враження від співпраці з Фондом — зичу розвитку наявних і започаткування нових напрямів роботи».

Наразі учасники Програми «ВідновиДІМ» за отриманий від Фонду енергоефективності грант (максимальний розмір — 7,2 млн грн) можуть відремонтувати пошкоджені фасади і покриття будинків, обладнання дахових котелень та інженерних мереж, замінити віконні блоки та блоки балконних дверей, а також зовнішні двері. Серед найближчих планів Фонду — розширення цих заходів, зокрема на проведення ремонтів у місцях загального користування та облаштування пандусів. Нещодавно Фонд вже вносив зміни до Програми, серед головних — розширення її дії на територію всієї України, поява можливості подання у пакеті документів протоколу засідання правління ОСББ та необхідність подання витягу з Державного реєстру про пошкоджене майно.

У Чернігівській області 11 ОСББ приєдналися до Програми «ВідновиДІМ», 7 з них вже повністю завершили відновлювлення, 3 — виконують будівельні роботи. Загальна сума грантів цим ОСББ сягнула 18,5 млн грн.

Детально ознайомитися з останніми змінами у Програмі «ВідновиДІМ».

Share:

(0) Коментарі(в)