Перейти до основного вмісту

У проекті держбюджету України на 2022 рік передбачено 2,6 млрд грн для Фонду енергоефективності

У проекті держбюджету України на 2022 рік передбачено 2,6 млрд грн для Фонду енергоефективності

У проекті держбюджету України на 2022 рік передбачено 2,6 млрд грн для Фонду енергоефективності

Кабінет міністрів України схвалив проект Державного бюджету на 2022 рік та направив його на розгляд до Верховної Ради.

У документі Уряд пропонує поповнити статутний капітал Фонду енергоефективності на 2 млрд 594 млн 335 тис. грн.

Про це йдеться в Додатку 3 до проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік №6000 від 15 вересня, опублікованому на сайті парламенту.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, проект держбюджету розробили на основі трирічної бюджетної декларації 2021-2024 років, що забезпечує його реалістичність.

Пріоритетами бюджету залишаються питання збільшення фінансування армії, інфраструктури, медицини, освіти, соціальних програм. 

Загалом за весь час до капіталу Фонду було внесено 2,7 млрд грн. Це гроші держбюджету. Ще 100 млн євро для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори - Європейський Союз та Уряд Німеччини. Ці гроші адмініструються IFC - Міжнародною фінансовою корпорацією. Днями Уряд ухвалив проект держбюджету, де передбачено поповнення статутного капіталу Фонду на 2,6 млрд грн вже в наступному році. Крім того, ще чинним бюджетом на 2021 рік передбачено виділення 100 млн грн для Фонду енергоефективності", - прокоментував Єгор Фаренюк, виконуючий обов'язки директора Фонду енергоефективності.

 

Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України зазначив, що пріоритетом для Уряду є досягнення енергетичної незалежності держави. Один із ефективних інструментів для зменшення споживання енергоресурсів у громадах - програма Фонду енергоефективності "Енергодім", яка дозволить громадянам оновити власний житловий фонд та відшкодувати частину витрат на впровадження енергоощадних заходів.

"Наступного року з державного бюджету України до Фонду енергоефективності буде спрямовано 2,6 млрд грн. Включаючи наявні кошти, загальний статутний капітал Фонду у 2022 році складе 5,4 млрд грн. Ці гроші підуть на термомодернізацію багатоквартирних житловоих будинків у громадах України", - зазначив Олексій Чернишов.

Крім того, очільник Мінрегіону повідомив, що наступного року також передбачено додаткове фінансування енергоефективних заходів в Україні від міжнародних організацій, зокрема, за співпраці з KfW, ЄІБ, Світовим банком тощо.

У 2021 році Кабмін виділив 100 млн грн з державного бюджету на збільшення статутного капіталу Фонду енергоефективності і збільшив його до понад 2,8 млрд грн. Таким чином, статутний капітал Фонду у 2022 році складе 5,4 млрд грн.

Довідково. Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.

Загалом за весь час із держбюджету до капіталу Фонду було внесено 2,7 млрд грн, ще 100 млн євро для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори - Європейський Союз та Уряд Німеччини, які адмініструються IFC - Міжнародною фінансовою корпорацією.

 

(0) Коментарі(в)