Перейти до основного вмісту

ОСББ “Фаворит-Попудренка,12-Б” у Чернігові отримало фінальну частину гранту

ОСББ  “Фаворит-Попудренка,12-Б” у Чернігові отримало фінальну частину гранту

ОСББ “Фаворит-Попудренка,12-Б” у Чернігові отримало фінальну частину гранту

Наприкінці березня поточного року відразу два ОСББ отримали фінальну частину гранту за програмою “Енергодім”. Зокрема, ОСББ “Фаворит-Попудренка,12-Б” у Чернігові повністю завершило проект вартістю 4,83 млн грн, та вже отримало 3,38 млн грн або 70% гранту за програмою “Енергодім”.

Це означає, що ОСББ пройшло всі етапи верифікації, отримало найбільшу частину гранту спочатку від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (нагадаємо, що всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Таким чином, ОСББ отримало на минулому тижні останню частину гранту -  1 мільйон 597 тисяч 599 гривні від міжнародних донорів. Раніше таку ж суму співвласники отримали від Фонду енергоефективності.

Цю компенсацію ОСББ отримало за будівельні, монтажні та налагоджувальні роботи, використані обладнання і матеріали, технічний та авторський нагляд, а також сертифікацію енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж.

Раніше ОСББ отримало від Фонду та IFC ще по одному траншу у розмірі 94 тисячі 208 гривень кожний, які частково відшкодували (відшкодування 70%) витрати ОСББ на розробку проектної документації та її експертизу.

Зазначимо, що завдяки комплексній енергомодернізації зовнішній вигляд хрущовки значно поліпшився, а його мешканці вже цього опалювального сезону отримали відчутну економію за опалення у платіжках.

1

Їх панельній п'ятиповерхівці понад 57 років, має 60 квартир та 3 під'їзди, у якому живуть 125 співвласників.

“Цього опалювального сезону ми вже заплатили на 33,19 тис. грн менше, ніж минулоріч. З 22 грудня 2020 року по 22 січня 2021 року маємо наступні показники: вартість за опалення становить 19 грн/м2. За цей самий період 2019-2020 років цей показник складав 25 грн/м2, тобто ми витрачали більше тепла на опалення. Економія очевидна”, - розповідає Олена Потапенко, голова ОСББ “Фаворит-Попудренка,12-Б”.

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту - 4,832 млн грн, з яких грант - 3,383 млн грн або 70%.

Власний внесок співвласників загалом - 1,449 млн грн.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 41,8 тонн/рік.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 450 грн/м2 або 27 тис. грн для квартири площею 60 м2.

Тривалість проекту - близько 12 місяців (04.2020-03.2021) з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

Впроваджені енергоефективні заходи

У квітні 2020 року співвласники подали заявку на участь у програмі “Енергодім”. Ремонтно-будівельні роботи розпочалися у вересні і вже наприкінці листопада минулого року у будинку був впроваджений комплекс енергоощадних заходів за пакетом “Б”:

-утеплення трубопроводів теплопостачання

 утеплення зовнішніх стін будинку

-встановлення датчиків руху у місцях загального користування

-заміна парапетів над входом у під'їзди

-заміна зовнішніх дверей в підвальні приміщення

-встановлення теплового лічильника

-встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП).

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

2

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 300,9 тис. кВт∙год/рік або 408,81 тис. грн/рік.

Таким чином споживання енергії скоротиться на 37,8%.

Клас енергоефективності будинку внаслідок проведення енергоощадних заходів підвищився до F з найнижчого G.

Вартість за опалення до термореновації будинку, у листопаді 2019 року-лютому 2020 року склала 87,86 грн/м2, тоді як після енергомодернізації у жовтні 2020 року-лютому 2021 року цей показник знизився до 74,91 грн/м2 (минулорічний опалювальний сезон розпочався у листопаді 2019 року, а цьогорічний - у жовтні 2020 року).

3

Якщо ви також хочете отримати грант Фонду на впровадження заходів з енергоефективності та зробити свій будинок більш комфортним і теплим приєднуйтеся до програми “Енергодім”: https://energodim.org/

Більше про регіональних радників, що безкоштовно проконсультують з будь-яких питань щодо термореновації будинків: https://bit.ly/37wJodf

Програма «Енергодім» Фонду енергоефективності фінансується за кошти Державного бюджету України, Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

4

 

(0) Коментарі(в)