Перейти до основного вмісту

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 4 громадами Миколаївщини

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 4 громадами Миколаївщини

Фонд енергоефективності підписав меморандуми про співпрацю з 4 громадами Миколаївщини

Чотири громади Миколаївської області підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла українців та розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.

Ці наміри закріплені у відповідних меморандумах, що були підписані в онлайн-форматі 26 лютого між керівництвом Фонду енергоефективності та міськими радами Вознесенська та Нової Одеси, а також селищними радами Олександрівки і Весняного.

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності подякувала присутнім за приєднання до енергоефективного руху у житловому секторі та презентувала учасникам можливості програми “Енергодім”.

На сьогоднішній день у нас уже є понад 165 громад, з якими підписані меморандуми і ми продовжуємо посилювати це партнерство. Воно є надзвичайно важливим”, - зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Очільниця Фонду також підкреслила, що якісно підвищити рівень енергоефективності житлового сектору в Україні можливо лише за рахунок спільних зусиль держави, органів місцевого самоврядування і громад, громадян-співвласників багатоповерхівок та бізнесу.

Аналізуючи тенденції розвитку сфери енергоефективності ми бачимо, що результат може бути лише там, де є синергія кількох складових: держави; органів місцевого самоврядування і громад, які можуть крім фінансової допомоги також надавати інформаційну та організаційну підтримку; громадян-співвласників багатоповерхівок; бізнесу, який може допомагати реалізовувати ці цілі”, - додала очільниця Фонду.

У свою чергу, Євген Гладков, начальник управління житлово-комунального господарства Миколаївської обласної державної адміністрації зазначив, що за період 2016-2020 років співвласники багатоквартирних та власники індивідуальних будинків залучили на заходи з енергозбереження 222,8 млн грн, які були спрямовані на підвищення рівня енергоефективності житла.

Я сподіваюсь, що завдяки таким заходам та популяризації можливостей Фонду енергоефективності у нас буде не лише 30 учасників програми “Енергодім” з Миколаєва, а більше, розраховуємо на плідну співпрацю з Фондом”, - додав Євген Гладков.

Водночас, у місті Вознесенськ з грудня 2015 року діє програма часткового відшкодування кредитних коштів за залученими у фінансових установах кредитами, що надаються фізичним особам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово – будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді.  

У Вознесенську налічується 173 багатоквартирних будинки, з яких 158 ОСББ. Також в місті створений і функціонує Револьверний фонд, як структурний підрозділ громадської організації “Агентство економічного розвитку”. 

Фонд надає кошти на поворотній основі офіційно зареєстрованим ОСББ та ЖБК для впровадження міні проектів місцевого розвитку, а також сприяє організаційному розвитку ОСББ через безкоштовну постійно діючу програму підвищення інституційної спроможності ОСББ.

Револьверний фонд підтримки ОСББ працює на території Миколаївської та Одеської областей в 6 громадах і становить 1,96 млн.грн, з яких: 715 тис. грн – грантові кошти; 950 тис.грн – кошти місцевих рад; 200 тис.грн – кошти Асоціації ОСББ, 100 тис. грн – кошти бізнесу. З результатами діяльності револьверного фонду можна ознайомитись за посиланням http://rf.auspex.ml/about/work_results/

У місті Нова Одеса зареєстровано 54 ОСББ у 62 житлових будинках. Новоодеська міська рада планує розробити власну програму підтримки ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів та затвердити її найближчим часом.

У свою чергу, загальна кількість ОСББ у Веснянській сільській раді та Олександрівській селищній раді налічує 11 та 8 будинків відповідно. 

Веснянська ОТГ цьогоріч планує затвердити програму підтримки ОСББ без відповідного фінансування або перенести її розробку та затвердження на наступний рік, тоді як Олександрівська ОТГ вже розробила відповідну програму та планує її затвердити найближчим часом.

Як повідомлялося, 7 громад Херсонщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності у межах програми “Енергодім”.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті https://energodim.org/

 

(0) Коментарі(в)