Перейти до основного вмісту

Регіональні координатори програми HOUSES пройшли навчання по програмі “Енергодім”

Регіональні координатори програми HOUSES пройшли навчання по програмі “Енергодім”

Регіональні координатори програми HOUSES пройшли навчання по програмі “Енергодім”

25 вересня відбувся тренінг для регіональних координаторів програми HOUSES, на якому фахівці Фонду енергоефективності ознайомили з різними аспектами Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»

Регіональні координатори програми HOUSES ПРООН в Україні допомагають мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків для покращення енергоефективності в житлових будинках та сприяють створенню ОСББ, а також їх обізнаності щодо програми “Енергодім”.

Юлія Головатюк-Унгуряну презентувала загальну концепцію програми “Енергодім”, розповіла про етапи надання грантів та основні особливості роботи Фонду. 

Програма "Енергодім"

Технічний директор Фонду Єгор Фаренюк та Дмитро Сирих, начальник відділу верифікації проектів ознайомили учасників з технічними вимогами програми, деталями моніторингу та аналізом якості проектів, особливостями проведення енергоаудиту та розробкою проектної документації. Фахівці розповіли про підстави для внесення змін до проекту, вимоги до обладнання та матеріалів. 

навчання по програмі “Енергодім”

З фінансовою стороною програми “Енергодім” слухачів ознайомила Мирослава Белінська, начальник відділу оцінки проектів. Вона детально розповіла про заходи, що підлягають відшкодуванню та обмеження, що виникають при наданні грантів. “Укргазбанк поки що єдиний банк-партнер Фонду енергоефективності, але якщо ОСББ потребує залучення додаткових коштів для впровадження енергоефективних заходів, то має право обрати будь-який банк” - зазначила Мирослава Белінська.Програма "Енергодім"

Про окремі документи Програми, порядок зборів ОСББ та особливості оформлення рішень розповіла Оксана Бучер, начальник юридичного відділу Фонду енергоефективності. Вона зазначила, що у Фонда відсутні вимоги щодо чіткої кількості загальних зборів ОСББ, оскільки це залежить від норм статуту конкретних ОСББ, їх потреб та можливостей. Головне щоб ОСББ було прийнято легітимні рішення щодо питань, необхідних для участі в Програмі "Енергодім". Також вона акцентувала увагу на важливості якісної підготовки документів представниками ОСББ та  на необхідності дотримання усіх вимог програми щодо оформлення документів.Програма "Енергодім"

Наприкінці тренінгу керівник групи регіональних радників міжнародної фінансової корпорації (IFC) Михайло Павліченко та Юлія Пушко, комунікаційний радник Проекту «Фонд Енергоефективності України» (IFC), розповіли про практичні аспекти взаємодії з ОСББ для підтримки реалізації Програми Фонду та про банківське кредитування ОСББ у співпраці з Фондом. 

Нагадаємо, раніше регіональні радники взяли участь у фінальному тренінгу по програмі “Енергодім”

25 вересня відбувся тренінг для регіональних координаторів програми Houses, на якому фахівці Фонду енергоефективності ознайомили з різними аспектами Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».  Регіональні координатори програми HOUSES ПРООН в Україні допомагають мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків для покращення енергоефективності в житлових будинках та сприяють створенню ОСББ, а також їх обізнаності щодо програми “Енергодім”. Юлія Головатюк-Унгуряну презентувала загальну концепцію програми “Енергодім”, розповіла про етапи надання грантів та основні особливості роботи Фонду.  Технічний директор Фонду Єгор Фаренюк та Дмитро Сирих, начальник відділу верифікації проектів ознайомили учасників з технічними вимогами програми, деталями моніторингу та аналізом якості проектів, особливостями проведення енергоаудиту та розробкою проектної документації. Фахівці розповіли про підстави для внесення змін до проекту, вимоги до обладнання та матеріалів.  З фінансовою стороною програми “Енергодім” слухачів ознайомила Мирослава Белінська, начальник відділу оцінки проектів. Вона детально розповіла про заходи, що підлягають відшкодуванню та обмеження, що виникають при наданні грантів. “Укргазбанк поки що єдиний банк-партнер Фонду енергоефективності, але якщо ОСББ потребує залучення додаткових коштів для впровадження енергоефективних заходів, то має право обрати будь-який банк” - зазначила Мирослава Белінська. Про окремі документи Програми, порядок зборів ОСББ та особливості оформлення рішень розповіла Оксана Бучер, начальник юридичного відділу Фонду енергоефективності. Вона зазначила, що у Фонда відсутні вимоги щодо чіткої кількості загальних зборів ОСББ, оскільки це залежить від норм статуту конкретних ОСББ, їх потреб та можливостей. Головне щоб ОСББ було прийнято легітимні рішення щодо питань, необхідних для участі в Програмі "Енергодім". Також вона акцентувала увагу на важливості якісної підготовки документів представниками ОСББ та  на необхідності дотримання усіх вимог програми щ

навчання по програмі “Енергодім”

 

навчання по програмі “Енергодім”

навчання по програмі “Енергодім”

навчання по програмі “Енергодім”

навчання по програмі “Енергодім”

навчання по програмі “Енергодім”

(0) Коментарі(в)