Перейти до основного вмісту

Львів затвердив оновлену місцеву Програму підтримки ОСББ, які впроваджують заходи з енергоефективності

Львів затвердив оновлену місцеву Програму підтримки ОСББ,  які впроваджують заходи з енергоефективності

Львів затвердив оновлену місцеву Програму підтримки ОСББ, які впроваджують заходи з енергоефективності

На початку вересня 2020 року депутати Львівської міської ради продовжили термін дії міських Програм підтримки ОСББ. 

Зокрема, продовжено термін дії Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків на 2015-2020 роки («Теплий дім») до 2025 року.

Львівська програма підтримки ОСББ «Теплий дім» передбачає відшкодування з міського бюджету частини кредиту, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергоефективності, – у розмірі до 30% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 400 тис гривень – до 31 грудня 2020 та не більше 1 млн гривень з 1 січня 2021 року. 

У випадку впровадження енергоефективних заходів, одночасно з міською програмою «Теплий дім» ОСББ та ЖБК Львова також можуть скористатися урядовою програмою Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності.

За словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства останні зміни в місцеву Програму підтримки дадуть поштовх для реалізації комплексних проектів з термомодернізації.

Як зазначили фахівці відділу супроводу ОСББ мерії Львова – у 2019 році підтримку від міста, у вигляді відшкодування тіла кредиту на енергоефективні проекти, отримали 76 ОСББ та ЖБК. У 2020 році, станом на вересень вже 28 ОСББ, ЖБК отримали таку підтримку. Окрім того, є ще багато інших ОСББ та ЖБК охочих цього року скористатися програмою «Теплий дім». 

Скористатися міською та однією з державних програм з енергозбереження одночасно ОСББ та ЖБК Львова можуть в таких уповноважених установах: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та КБ «Приватбанк», ПАТ “Кредобанк”. Відшкодування частини тіла кредиту з міського бюджету Львова в рамках міської програми «Теплий дім» відбувається після впровадження заходів та їх верифікації банком, за зверненням останнього до департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Більш повна інформація про міську програму «Теплий дім», контакти та умови банків на вебпорталі Львівської міської ради.

Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради: «Місто докладає максимум зусиль для поширення інформації про важливість термомодернізації будівель у місті  і  фінансово підтримує ці ініціативи. Впевнені, що 2021 рік стане роком енергоефективності для ОСББ міста!»

Зараз до Фонду надійшло 21 заявка від львівських ОСББ, які хочуть отримати грант за умовами Програми «Енергодім». 

Загалом, міська рада Львова активно підтримує ініціативи, що сприяють комплексній модернізації житлового фонду. Ще з листопада 2019 року Львівська мерія підписала Меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності, що передбачає зобов’язання впроваджувати в регіоні практики, що підвищують рівень енергетичної ефективності будівель.

 

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, як Краматорськ, Хотин та Нововолинськ підтримують місцеві ОСББ у реалізації проектів з термомодернізації.

Share:

(0) Коментарі(в)