Перейти до основного вмісту

15 міст Харківщини долучилися до співпраці з Фондом енергоефективності в рамках реалізації Програми «Енергодім»

15 міст Харківщини долучилися до співпраці з Фондом енергоефективності в рамках реалізації Програми «Енергодім»

15 міст Харківщини долучилися до співпраці з Фондом енергоефективності в рамках реалізації Програми «Енергодім»

Харків та 14 міст Харківщини підтримали реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності. 

Відповідні Меморандуми про співпрацю 9 грудня 2019 року підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директор ДУ «Фонд енергоефективності» та очільники та заступники міських рад Харкова, Первомайського, Змієва, Дергачів, Валок, Золочева, Лозової, Пісочина, Вовчанська, Ізюма, Краснограда, Люботина, Краснокутська, Балаклії та Малоданилівської ОТГ.

Церемонія підписання відбулася у конференц-залі готелю «Kharkiv Palace» під час презентації Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», що цього дня пройшла для регіональних ОСББ.

Фонд представили  Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності, Юлія Зязіна, юрист Фонду та Олег Покідько, начальник відділу розробки заходів енергоефективності, розвитку проектів та навчання.  

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради повідомив, що Харківська обласна рада – регіональний координатор загальної ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів», до реалізації якої долучаються, підписуючи відповідні меморандуми, місцеві та регіональні органи влади.

1

“Протягом 2017 - 2019 років загальний бюджет мініпроектів на Харківщині склав понад 200 млн грн. З них 84,2 млн грн - на енергоефективні заходи. 

"Наша мета - досягти європейського рівня енергоспоживання. Наша мета - зробити енергоефективність масовим захопленням. Тут важливо поєднати зусилля влади всіх рівнів, бізнесу та побутових споживачів, зробити так, щоб енергетичних ресурсів витрачалося менше, а енергетична ефективність підвищувалася», – наголосив Сергій Чернов.

Від Харкова Меморандум про співпрацю підписав Михайло Фатєєв, заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна. За його словами, програма підтримки ЖК, ЖБК та ОСББ працює в Харкові вже кілька років, і міський голова Геннадій Кернес визначив її як одну з пріоритетних. 2

«Сьогодні в якості еталонного прикладу привели проект харківського ОСББ, який реалізували за участю міського, обласного бюджетів та гранту Фонду енергоефективності. Підписання Меморандуму дозволить розвивати напрямок і робити житловий фонд Харкова більш енергоефективним», - зазначив Михайло Фатєєв.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності наголосила, що Харківська область є однією з перших, що долучилась до програми Фонду енергоефективності і в проекті “Перші ластівки” тестує всі процедури Програми. Вона зауважила, що завдяки комплексній модернізації співвласники багатоквартирних будинків можуть зменшити витрати на житлово-комунальні послуги в два-три рази.

 «Наприклад, утеплення стін, підвалу, цоколя, покрівлі, заміна вікон в місцях загального користування - такий комплекс заходів дозволяє заощадити близько 60% теплової енергії. Це означає, що розміри наших платіжок можуть зменшитися вдвічі або втричі. Крім того, коли ми реалізуємо енергоефективні заходи, ми зменшуємо споживання енергетичних ресурсів і піклуємося про екологію. Компанія, яка подає теплоносій, зменшує споживання газу або вугілля, і таким чином знижуються викиди СО2 в атмфосферу», - пояснила Юлія Головатюк-Унгуряну. Наприкінці вона зауважила, що наступного року планується запустити платформу, щоб ОСББ могли подавати документи онлайн.

В Харкові діє місцева  програма “Енергодім”, що передбачає відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими ОСББ, ЖБК, ЖК на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів і проведення відповідних робіт в розмірі не більше 500 тис. грн за однією кредитною угодою.

Наразі в Харкові  576 ОСББ та 1044 багатоквартирних будинків. Переважна більшість з них не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження. Відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження. Фізичне та моральне старіння конструкцій, внутрішніх інженерних систем, призводить до незадовільного стану будинків в цілому і неможливості забезпечити в них комфортне проживання мешканців.

Загалом в Харківській області налічується близько 1700 ОСББ.

 В рамках заходу представники Фонду презентували програму «Енергодім», яка передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності: 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакета «Легкий» і 50% для пакета «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант в розмірі 20%. Вони ознайомили присутніх з правовими та технічними аспектами програми, з основними вимогами Фонду до заповнення Опису проекту та умовами проведення загальних зборів та інше.

Нагадаємо, що раніше Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю з Луцькою міською радою

3

5

7

1

6

 

 

 

 

 

(0) Коментарі(в)