Перейти до основного вмісту

ПриватБанк приєднався до партнерів Фонду енергоефективності

ПриватБанк приєднався до партнерів Фонду енергоефективності

ПриватБанк приєднався до партнерів Фонду енергоефективності

Найбільший за розмірами активів в Україні ПриватБанк став третім банком-партнером Фонду енергоефективності у реалізації масштабних проектів з комплексної енергомодернізації житла українців за програмою “Енергодім”.

Сьогодні відповідну угоду про співпрацю підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Разван Мунтеану, заступник голови правління ПриватБанку з розвитку бізнесу. Церемонія відбулася в онлайн-форматі за участі Мінрегіону та міжнародних партнерів Фонду енергоефективності.

“Переконаний, що сьогоднішня подія стане додатковим стимулом для українців підвищувати енергоефективність свого житла. У той же час ми працюємо над спрощенням процесів погодження заявок від ОСББ і отримання ними фінансування заходів енергоефективності”, - зазначив Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України. 

Він також додав, що на 2021 рік у держбюджеті на фінансування Програми “Енергодім” передбачено 100 млн грн, але у разі необхідності ці видатки можуть бути збільшені за рахунок перерозподілу коштів.

До підписання сьогоднішньої угоди ОСББ подавали заявки та отримували гранти через відділення банків-партнерів Фонду - Укргазбанк та Кредобанк. Тепер таку можливість надаватиме й ПриватБанк.

Співпраця між ПриватБанком та Фондом енергоефективності дозволить залучити більшу кількість ОСББ до програми “Енергодім” та полегшити процес участі у ній з огляду на те, що у банку одна з найбільших мереж відділень.

“Фонд розширює мережу банків-партнерів - ми розпочинаємо співпрацю з однію із найбільших банківських установ в Україні за розмірами активів - ПриватБанком, що створює певну конкуренцію на ринку. Ми переконані, що така співпраця дозволить збільшити кількість проектів та зробити житловий сектор більш енергоефективним”– коментує Юлія Головатюк-Унгуряну. 

ПриватБанк приєднався до партнерів Фонду енергоефективності

Зауважимо, що Фонд енергоефективності не вимагає отримання кредиту та не обмежує ОСББ у виборі банку для отримання позики на реалізацію енергоощадних заходів, якщо у цьому є потреба. Тобто, співвласники можуть взяти кредит як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.

При цьому, ОСББ можуть залучити підрядника на умовах відстрочки/розстрочки і розрахуватися з ними отриманими коштами від Фонду.

Разван Мунтеану, заступник голови правління ПриватБанку з розвитку бізнесу зазначив, що ПриватБанк має великий досвід реалізації програм соціального спрямування і цьогоріч планує профінансувати щонайменше 250 проектів ОСББ на загальну суму близько півмільярда гривень.

Стосунки, напрацьовані Приватбанком з усіма активними гравцями цієї програми, а також партнерство з IFC та Фондом енергоефективності, переконують мене в тому, що незабаром ми станемо свідками посилення тенденції інвестування у модернізацію об'єктів нерухомості”, - зазначив Разван Мунтеану.

“Стосунки, напрацьовані Приватбанком з усіма активними гравцями цієї програми, а також партнерство з IFC та Фондом енергоефективності, переконують мене в тому, що незабаром ми станемо свідками посилення тенденції інвестування у модернізацію об'єктів нерухомості”, - зазначив Разван Мунтеану.

Зокрема, програма допоможе ПриватБанку надавати позики як доповнення грантів від Фонду енергоефективності, що фінансується державним бюджетом та багатостороннім донорським цільовим фондом на суму 100 мільйонів євро, створеним у партнерстві з ЄС та Німеччиною.

Юлія Головатюк-Унгуряну додала, що потужності Фонду енергоефективності дозволяють реалізувати понад 10 тисяч проектів з термореновації житлового сектору або від 1,6% до 3% потреби в рік. 

***

В Україні близько 200 тисяч багатоповерхових будинків, з них 33 тисячі будинків об’єднані в ОСББ та є потенційними учасниками програми “Енергодім”, а близько 13 тисяч з них є клієнтами ПриватБанку.

Програма “Енергодім” передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі до 70% вартості заходів/робіт у багатоквартирних будинках.

Станом на початок лютого Фонд отримав понад 350 заявок від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”, вартість поданих енергоощадних проектів перевищила 2,5 млрд грн, а орієнтовний розмір грантів складе понад 1,7 млрд грн. Фонд розраховує, що до кінця весни поточного року буде реалізовано близько 50 таких проектів.

Програма «Енергодім» Фонду енергоефективності співфінансується коштами державного бюджету України, Європейського Союзу та Уряду Німеччини та реалізується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC – Група Світового банку), за підтримки проектів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ в Україні) та Програми розвитку ООН (ПРООН). 

Зауважимо, що Фонд енергоефективності обирає банки для партнерства, оцінюючи рівень прозорості діяльності установи та показники економічної ефективності. Важливим фактором вибору банку для співпраці є відповідальність ведення комунікації та свобода вибору кінцевим бенефіціаром банку-партнера.

Саме тому Фонд обрав ПриватБанк, який має понад 1700 відділень у більш ніж 600 населених пунктах України - карта відділень банку.

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” та повертайте до 70% витрат на термореновацію вашої оселі - https://energodim.org/

Довідково: 

Фонд енергоефективності  —  єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю.

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  “Енергодім” була затверджена в серпні 2019 року. Програмою передбачено часткове відшкодування до 70% понесених витрат на енергоефективні заходи у багатоквартирних будинках. 

ПриватБанк, створений у 1992 році, є одним із перших приватних комерційних банків в Україні. Це був найбільший комерційний банк в Україні за кількістю клієнтів, вартістю активів, кредитним портфелем. У 2016 році банк був націоналізований урядом для захисту своїх 20 мільйонів клієнтів та збереження фінансової стабільності в країні.

 

(0) Коментарі(в)